Jak ćwiczyć w domu

Bywają okoliczności, w których jedynym rozwiązaniem na zachowanie świetnej kondycji są ćwiczenia w domu na idealną sylwetkę. Jak należy ćwiczyć w domu, by obserwować pozytywne rezultaty treningu i cieszyć się szybkimi efektami?

Gdy siłownie są zamknięte…

Obecna sytuacja zaskoczyła każdego, bez wyjątku. Wiele osób na przestrzeni ostatnich miesięcy musiało dostosować swój plan zajęć do nowej rzeczywistości. Praca zdalna, zamknięte szkoły i przedszkola, utrudniony dostęp do kultury i rozrywki – to tylko niektóre z jej elementów. Spora rzesza członków klubów fitness i siłowni została pozbawiona dostępu do sprzętu, motywacji i fachowych porad reszty uczestników owej społeczności. Czy oznacza to, że osoby te są zmuszone do chwilowej przerwy w dotychczasowych ćwiczeniach? Nic podobnego! Doskonałą alternatywą dla treningu na siłowni są odpowiednio zaplanowane domowe ćwiczenia. Albo przyniosły oczekiwane rezultaty, należy wcześniej zdefiniować cel treningowy oraz zorganizować wygodne otoczenie do ćwiczeń.

Domowe ćwiczenia z trenerem personalnym online

Co jeszcze możesz zrobić, by ćwiczenia w domu na idealną sylwetkę były skuteczne i umożliwiały osiągnięcie wcześniej wyznaczonych celów treningowych? Istnieje sprawdzona metoda na efektywne i owocne działanie – współpraca z trenerem personalnym online. Ta metoda z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność. Czemu ją zawdzięcza? Możemy wymienić kilka najważniejszych korzyści, jakie niosą ze sobą domowe ćwiczenia z trenerem osobistym online.

  • Motywacja do regularnego treningu. Niejeden zastanawia się: jak mam regularnie ćwiczyć w domu, skoro na każdym kroku rozprasza mnie tyle różnych rzeczy? Nieocenioną pomocą okaże się zorganizowanie spotkania z trenerem osobistym online, który w wyznaczonym dniu i o wyznaczonej porze będzie czekał na swojego podopiecznego po drugiej stronie szklanego ekranu. Zrezygnowanie z zaplanowanego treningu będzie dużo trudniejsze aniżeli w przypadku ćwiczeń w samotności.
  • Komfortowe warunki. Plusem zdalnego treningu jest fakt, iż nie ograniczają nas godziny otwarcia siłowni bądź długie dojazdy na miejsce treningu.
  • Ćwiczenia dobrane do potrzeb trenującego. Trener osobisty online zatroszczy się o właściwy dobór ćwiczeń, które pomogą ci osiągnąć wymarzone cele w jak najkrótszym czasie.
  • Bezpieczny trening. Ćwiczenia pod okiem doświadczonego coacha redukują ryzyko kontuzji do minimum. Jednym z zadań trenera jest wykluczenie błędów popełnianych w trakcie każdego treningu.
  • Indywidualny plan żywieniowy. Czynnik ten jest kolejnym ważnym krokiem do osiągnięcia założonych celów. Zbilansowana i dostosowana do potrzeb trenującego dieta połączona z regulowanymi ćwiczeniami to działanie ukierunkowane na zdecydowanie szybsze rezultaty.
  • Monitorowanie efektów. Aby ćwiczeniom w domu towarzyszyły jak najlepsze rezultaty, warto na bieżąco monitorować osiągane efekty oraz odpowiednio do nich modyfikować plan treningowy.
  • Stała łączność z trenerem. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości trener personalny online chętnie udzieli fachowej odpowiedzi.

Domowe ćwiczenia – ze sprzętem czy bez?

Czy do osiągania wyznaczonych celów treningowych musimy dysponować obszernym sprzętem? Bynajmniej. Umiejętny trener personalny jest w stanie ułożyć skuteczny plan treningowy z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Wyposażenie swojej domowej siłowni w drobny sprzęt w postaci maty, obciążników, gum oporowych czy hantli będzie oczywiście dodatkową zaletą, nie jest natomiast wymagany do rozpoczęcia swojej przygody z efektywnym domowym treningiem. Wiemy już jak ćwiczyć w domu, by osiągać dobre rezultaty. Teraz pora na kolejny etap – zdecydowane działanie!

Trenuj w domu razem z trenerem Adrianem Bugno. Sprawdź ofertę na stronie https://adrianbugno.pl/trener-personalny-online/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here