Focus Prenumerata – dlaczego warto

0
1551

Obecnie Internet pełen jest ciekawych i inspirujących artykułów, materiałów, które mogą poszerzać horyzonty, a także ciekawostek, dzięki którym możemy zabłysnąć w towarzystwie. Czy jednak zawsze te informacje pochodzą ze sprawdzonych źródeł? Czy przeczytawszy coś online wierzymy w to bezgranicznie? Bardzo często możemy – informacje znalezione na portalach, blogach czy w mediach społecznościowych są wartościowe i prawdziwe. Niestety, równie często zdarza się spotkać treści kłamliwe, które mydlą oczy czytelnikom i wprowadzają w błąd. Bardzo trudno odróżnić jedne od drugich, ponieważ w internecie może zamieszczać każdy, Dlatego polecamy pozostać przy tradycyjnych mediach, takich w których powinni pracować ludzie wykształceni, znający się na rzeczy. Niestety, oczywiście, zdarza się, że nawet w oficjalnych wydawnictwach wkradnie się błąd. Nie mówimy tutaj o czasopismach ideologicznych, w których prawda nie jest kwestią najwyższą i niezależną, a jedynie punktem widzenia. Chodzi nam o takie wydawnictwa, które szczycą się tym, że publikują treści naukowe, które z założenia powinny być prawdziwe i w swej szczerości neutralne. Niestety, nie każdy uznaje prawdę naukowego dowodu, najczęściej dlatego, że może być ona niewygodna. 

Jednym z magazynów, który już od wielu lat opisuje naukowe ciekawostki, nowinki i zjawiska, jest Focus. Focus prenumerata to dobry pomysł dla każdego, kto chce wiedzieć więcej. Nie musisz być naukowcem czy umysłem ścisłym. Materiały są przygotowywane w sposób przejrzysty, jasny i czytelny. Redaktorzy dbają o to, aby poważne treści były przystępne dla każdego czytelnika. 

Focus prenumerata jest polskim miesięcznikiem popularnonaukowym, wydawanym już od 1995 roku. Początkowo należał do niemieckiego wydawnictwa Gruner+Jahr Polska, a od 2013 przez Hubert Burda Media. Ma wiele odpowiedników zagranicznych, między innymi w Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Hiszpanii. Poza podstawowym Focus prenumerata, od kilku lat są dostępne także powiązane wydania specjalne. Co miesiąc wydawany jest numer specjalny – Focus Extra, który porusza tematykę seksualności człowieka,  historii, nowinek technologicznych, przyrody. Poza tym wydawany jest także Focus Medycyna czy Historia. Numerów specjalnych nie można zaprenumerować. 

Jakie treści znajdziemy w Focus prenumerata? Pierwszym dużym działem jest Zdrowie. Znajdziemy w nim takie części jak Medycyna, Psychologia, Seks, Diety i Sport. Jak widać przegląd jest dość szeroki, ale dotyczy wszystkich najważniejszych dziedzin życia człowieka. Dowiemy się jakie choroby nam zagrażają, jak ich unikać, jak leczyć. Ponadto dowiemy się, co kryje nasza głowa i mózg, czyli najbardziej skomplikowany organ. Spojrzymy na seksualność człowieka nowym okiem, co pozwoli nam na zrozumienie wielu tematów i rozwinięcie się także w tej dziedzinie. Dieta i sport podpowiedzą zaś jak zadbać o siebie holistycznie. 

Kolejnym działem jest Coaching – dzięki niemu dowiemy się jak samodoskonalić się, zarówno w pracy jak i w życiu osobistym. Dalej  – Społeczeństwo, a w nim Religia, Kultura i Finanse. Czyli wszystko to, wokół czego kręci się nasze życie na co dzień, czym żyjemy. Następny dział dotyczy Kosmosu i wszystkich odkryć, które się w związku z nim pojawiają i są opisywane. Co nowego ma do powiedzenia NASA, czy doszło do kolejnych przełomowych odkryć w zakresie naszej wiedzy o księżycu albo słońcu – to wszystko znajdziemy tutaj. Ostatni dział mówi o Naturze – Zwierzętach, Roślinach, Pogodzie i Eco. Obecnie jest to dość gorący temat, dlatego warto być na bieżąco. 

Aby zamówić Focus prenumerata, zapraszamy na stronę prenumerata.ruch.com.pl.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here