Czym jest konsolidacja pożyczek

Jeżeli spłacasz kilka pożyczek, albo masz problemy z terminowym regulowaniem zobowiązań, idealnym rozwiązaniem jest konsolidacja. Poniżej wyjaśnimy czym jest konsolidacja pożyczek.

Konsolidacja pożyczek na ogół kojarzona jest z możliwością znacznego obniżenia miesięcznych rat za zobowiązania. Oczywiście nie dostaniemy nic za darmo. Dlatego też zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z takiego rozwiązania, warto dokładnie sprawdzić jakie koszty są z nim związane.

Co oznacza konsolidacja ?

Konsolidacja stanowi połączenie (nierzadko odmiennych) zobowiązań pożyczkowych w jedno. Nie należy mylić tego pojęcia z refinansowaniem pożyczki, które może być stosowane przy jednej pożyczce.

Konsolidacja pożyczek związana jest z zaciąganiem zupełnie nowej pożyczki, którą zostaną spłacone wcześniejsze zobowiązania. Z założenia raty pożyczki konsolidacyjnej powinny być niższe, aniżeli suma rat wcześniejszych zobowiązań i to jest najważniejszy powód, dla którego ten właśnie produkt jest tak atrakcyjny.

Konsolidacja pożyczek – plusy i minusy

Zaciągniecie pożyczki konsolidacyjnej będzie korzystne tylko wtedy, jeśli od zaciągnięcia wcześniejszych zobowiązań rynek na tyle się zmienił, że oferowane obecnie warunki pożyczki są dużo lepsze od tych, które zapisano w każdej z umów konsolidowanych pożyczek. Może to być także niezwykle wygodny sposób na zapanowanie nad pieniędzmi przez zapominalskie osoby, dla których dużą trudność stanowi zapamiętanie wysokości rat i ich terminów. Wiele rat sprowadzanych jest bowiem do jednej, co jest bardzo wygodne, a przy tym dodaje naszym finansom przejrzystości.

Za każdym razem jednakże warto przeanalizować, czy konsolidacja pożyczek będzie dla nas korzystna. W większości przypadków jest to dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem wysokości miesięcznych rat. Jak napisano wyżej, pożyczka konsolidacyjna pozwoli na obniżenie miesięcznych rat. Właściwie zastosowana konsolidacja może nie tylko pomóc w stabilizacji finansów, ale również w wyjściu z problemów z płynnością.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – Kiedy borykamy się z trudnościami finansowymi i nie stać nas na spłatę wielu rat jednocześnie idealnym wyjściem z sytuacji jest konsolidacja pożyczek. W zamian kilku rat do spłaty pozostanie nam jedna rata kredytu konsolidacyjnego z kwotą dostosowaną do naszych aktualnych możliwości finansowych. To najczęstszy powód, dla którego decydujemy się na takie rozwiązanie. Trudna sytuacja finansowa sprawia jednak, że starania o kredyt konsolidacyjny mogą wymagać od nas dużo zaangażowania, samodyscypliny oraz zgromadzeniu potrzebnych dokumentów. Aby zwiększyć swoje szanse na pozytywną decyzję warto zwrócić się więc o pomoc do specjalistów pomagających osobom zadłużonym.

Jak przebiega procedura uzyskania pożyczki konsolidacyjnej

Sama procedura ubiegania się o pożyczkę konsolidacyjną nie różni się znacząco od takiego samego procesu w przypadku innych zobowiązań. Wyjątek stanowi w tym wypadku konieczność udukomentowania wysokości pożyczek, które chcemy skonsolidować. Co równie istotne, środki z przyznanej pożyczki konsolidacyjnej nie będą bezpośrednio wypłacone klientowi, a trafią odrazu na poczet spłaty, czyli po prostu na rachunki skonsolidowanych zobowiązań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here