Czy można otrzymać kilka pożyczek w jednym czasie?

Pożyczanie pieniędzy to zawsze poważna decyzja, która wpływa na gospodarowanie bieżącym budżetem. Dlatego nie dość, że należy ją przemyśleć, to ważne, aby już w momencie akceptacji umowy pożyczkowej mieć pewność, że pieniądze na spłatę znajdą się na koncie. Rozsądne decyzje zabezpieczą przed popadaniem w spiralę zadłużenia.

Moneyman.pl umożliwia ubieganie się o dodatkowe pieniądze, niezależnie od celu ich wydatkowania. Oznacza to, że planów gospodarowania wsparciem finansowym nikt nie zakwestionuje. Można je przeznaczyć na dowolny cel – szkolenie zawodowe, konieczne naprawy czy zakup sprzętu sportowego.

Ile pożyczek można wziąć jednocześnie?

W Moneyman.pl pożyczkobiorca może ubiegać się tylko o jedną chwilówkę jednocześnie. Dlatego warto wcześniej dokładnie przemyśleć wysokość wnioskowanej kwoty i czas konieczny na spłatę zadłużenia. W trakcie trwania jednej umowy niemożliwe jest zawarcie następnej. Dopiero terminowy zwrot długu aktywuje możliwość ponownego ubiegania się o pieniądze. Czy to wygodne rozwiązanie? To forma zabezpieczenia dla obu stron. Z jednej strony pożyczkodawca zgadza się na przelew środków finansowych bez zbędnych formalności i przedstawienia dokumentów PIT. Bierze w ten sposób na siebie duże ryzyko, w związku z brakiem zabezpieczenia, że pod koniec obowiązującej umowy, pieniądze na spłatę znajdą się na koncie klienta. Z drugiej jest to korzystne rozwiązanie również dla ubiegającego się o pożyczkę – jedna kwota do zwrotu jest zawsze łatwiejsza do spłaty niż kilka pożyczek. W ten sposób można uniknąć niebezpieczeństwa popadnięcia w spiralę zadłużenia.

Jak uniknąć niebezpieczeństwa ciągłego zadłużania się?

Ważne, aby już w momencie ubiegania się o finansowe wsparcie mieć pewność, że w terminie spłaty, pieniądze na oddanie długu znajdą się na koncie. Największym niebezpieczeństwem jest branie pożyczek na spłatę wcześniejszych zadłużeń i należy tego unikać. W ten sposób dochodzi do sytuacji, w której przejściowe kłopoty finansowe zamieniają się w utratę płynności finansowej, a dodatkowe koszty pożyczek stają się znacznym obciążeniem budżetu.

Oczywiście zawsze może zdarzyć się sytuacja, w której z przyczyn niezależnych, terminowa spłata okaże się niemożliwa. Zwłaszcza osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą muszą się liczyć z nieterminowymi wpłatami od swoich kontrahentów czy brakiem zamówionej dostawy towaru. W tym przypadku pożyczkodawca udostępnia szybką możliwość przesunięcia terminu uregulowania należności, a tym samym nie uruchamia procedur windykacyjnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here