Co daje nam zdrowa żywność

Wiele gospodarstw domowych zamienia swoje dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe z masowych produktów z marketów na te zdrowsze, produkowane zgodnie z zasadami eko, bio, organic, zero waste, a także biorąc pod uwagę także prawa pracowników (zasada fair trade). Co jednak dokładnie daje nam zdrowa żywność i dlaczego tak warto się dla niej natrudzić? Zapraszamy do lektury naszego wpisu na ten temat. 

Zdrowa żywność – co to oznacza?

Zdrowa żywność to nic innego jak produkty pochodzące z upraw ekologicznych, które nie były wspomagane opryskami, w tym pestycydami i innymi toksycznymi substancjami w celu szybszego wzrostu, pozbycia się chwastów, czy też owadów. Zdrowa żywność nie jest przetworzona, a jej nasiona nie są modyfikowane genetycznie, by były dorodniejsze. Są to przede wszystkim warzywa i owoce, czyli elementy, które powinny stanowić podstawę zdrowego funkcjonowania. Ale nie tylko – wszelkiego rodzaju zboża, w tym wyprodukowane z nich mąki, kasze, gotowe zdrowe dania, pasty do zup i kanapek, dodatki do dań, sosy, przeciery, ketchupy itp. również stanowią ekologiczną, organiczną żywność, którą można zakupić w takich sklepach jak MarketBIO. Posiada on w swoim asortymencie niezwykle szeroki wachlarz produktów, stąd też można dzięki niemu zaopatrzyć się w niezwykle zdrowe produkty dla całej rodziny. 

Co daje nam zdrowa żywność?

Produkty nieprzetworzone mają proste składy, nie są konserwowane w niebezpieczny dla zdrowia sposób, nie zawierają substancji toksycznych, a ich struktura nie jest zmieniana. Dlatego też dzięki zdrowej, ekologicznej żywności możemy czerpać z niej tylko to, co najlepsze. Z warzyw i owoców bogactwo witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich procesów w organizmie. Bez obaw możemy kupować orzechy, zboża i inne sypkie produkty w sklepach ekologicznych, ponieważ wiemy, że przynoszą one jedynie dobro dla naszego ciała. Białko zawarte w warzywach strączkowych i ekologicznym mięsie, tłuszcze w olejach tłoczonych na zimno i węglowodany prosto z warzyw i mąk, to przepis na udane, długie życie, ponieważ to jedzenie jest podstawą dobrego samopoczucia, a także odporności. Jednak jedzenie to nie tylko same podstawy i elementarne składniki, warto czasem dodać do nich coś, co nadaje im smaku – stąd też na rynku istnieje wiele zdrowych past i przypraw, które uwieńczają zdrowe potrawy. Tak jest także ze słodzeniem – jednym ze zdrowszych wyborów jest stewia, która ma niski indeks glikemiczny i nie dostarcza organizmowi nadprogramowych kalorii. 

Gdzie najlepiej ją kupować?

W zdrową żywność najlepiej jest zaopatrywać się w ekologicznych sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i online. Te drugie ze względu na działalność internetową i niskie koszty utrzymania sklepu są nieco tańsze, a poprzez zakup większej ilości produktów zawsze można liczyć na wszelkiego rodzaju rabaty, darmową przesyłkę, czy też kolekcjonowanie punktów dla stałych klientów, które można wymienić na zniżki. W sklepach internetowych można również znaleźć wszelkiego rodzaju inspiracje na zdrowe, świadome życie oraz ciekawe przepisy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here