To miejsce jest jedną z największych atrakcji węgierskiej stolicy. Ci, którzy odwiedzają Budapeszt i chcą lepiej poznać Węgry oraz ich historię, koniecznie powinni zajrzeć w to miejsce. Plac Bohaterów – istotny punkt w programie niemal każdej wycieczki do Budapesztu – z pewnością zasługuje na uwagę. Jakimi obiektami może zachwycić ten plac?
Plac Bohaterów jest ważnym miejscem, w którym można zdobyć sporą porcję wiedzy na temat historii tego kraju. Węgry i ich burzliwe dzieje można tu poznać dzięki licznym pomnikom oraz licznym symbolom. Na które z nich koniecznie trzeba zwrócić uwagę?
Jednym z najważniejszych obiektów na tym placu jest Pomnik Tysiąclecia. To potężna kolumna, której wysokość wynosi 36 metrów. Na jej szczycie znajduje się posąg archanioła Gabriela, w którego ręce znalazła się korona św. Stefana oraz krzyż. To przedstawienie nawiązuje do znanej legendy, z którą wiążą się początki chrześcijaństwa w tym kraju. Stefan – władca, którzy wprowadził nową wiarę na Węgry, miał dokonać tego wskutek snu o Gabrielu. Oprócz tego pomnika na Placu Bohaterów ujrzeć można potężną kolumnadę. Podziwiające ją wycieczki mogą po kolei podziwiać najważniejsze w dziejach narodu węgierskiego wydarzenia historyczne. Znalazło się tu miejsce dla węgierskich władców, nie brak tu równie alegorii Wojny, Pokoju, Pracy i Pomyślności. W efekcie ta kolumnada to fascynujący panteon Wielkich Węgrów – miejsce, które musi koniecznie zobaczyć każdy turysta zwiedzający Budapeszt.
Plac Bohaterów może się też pochwalić wyjątkowym sąsiedztwem. Przy jego płycie znajdują się dwie ważne placówki muzealne. Pierwszym z nich jest Muzeum Sztuk Pięknych, drugim – Galeria Sztuki, w której prezentowane są głównie prace współczesnych artystów z Węgier.

innebrzmienia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here