Biżuteria z naturalnych kamieni – hit karnawału 2020?

0
1147

Na rynku znajdziemy dzisiaj wiele różnych ozdób. Wiele motywów jest jednak powtarzalnych i… nieco nudnych. Jak zatem w tym „gąszczu” rozmaitości znaleźć coś efektownego, co idealnie uzupełni karnawałową kreację i zachwyci znajomych? W 2020 roku modna będzie przede wszystkim biżuteria z naturalnych kamieni. Agat, kryształ, jedeit – co wybrać?

Autorska biżuteria – oryginalnie i ze smakiem

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na autorską biżuterię. Na rynku znajdziemy wielu producentów oryginalnych naszyjników, finezyjnych bransoletek oraz eleganckich kolczyków. Tworzone są one z ciekawych elementów, w tym naturalnych kamieni, takich jak agat, bronzyt, angelit, jadeit, sodalit, chryzopraz, ametyst, apatyt oraz kryształ. Autorska biżuteria jest efektowna i przede wszystkim niepowtarzalna. Raczej nie spotkamy na imprezie karnawałowej kogoś z takim samym naszyjnikiem lub taką samą bransoletką.

Naturalne kamienie z pewnością zrobią wrażenie

Poza tym należy podkreślić, że naturalne kamienie są wyjątkowo eleganckie. Mają w sobie tą niepowtarzalną dostojność, której brakuje innym ozdobom, tak popularnym na rynku. Oferują szeroką gamę kolorów i kształtów. Od delikatnej, stonowanej bieli, czerni albo brązu, przez subtelny fiolet, błękit albo zieleń, aż po krzykliwy róż, krwistą czerwień albo intensywny turkus. Można je też swobodnie kształtować, tworząc z nich kule, sześciany i inne, geometryczne wzory. Można również zachować ich oryginalny, surowy kształt.

Agat – król wśród kamieni biżuteryjnych

Spośród kamieni naturalnych na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim agat. To wyjątkowy kamień, którego charakterystyczna, wstęgowa struktura sprawdza się w wielu różnych kompozycjach. Do tworzenia oryginalnej biżuterii używa się różnych odmian tego kamienia. Popularny jest między innymi agat mszysty, brazylijski oraz ognisty. Naturalnie agat ma delikatną, szarawą barwę. Można go jednak z powodzeniem zabarwiać, co nie pogarsza wizualnego efektu, a wręcz nadaje mu szczególnego charakteru i wyrazu.

Nie tylko piękny wygląd

W kontekście agatu warto również podkreślić, że kamień ten posiada wiele, unikalnych właściwości. Zgodnie z zasadami ezoteryki oraz wierzeniami religii dharmicznych agat chroni wszystkie czakry, a zatem ośrodki energetyczne, znajdujące się w ciele człowieka. Agat zatem pozwala na zachowanie równowagi – zarówno biorąc pod uwagę fizyczność, jak i emocjonalność człowieka. Na pewno warto zatem postawić na taką, efektowną i niezwykle oryginalną biżuterię.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here