To jedna z ciekawszych gmin i miejscowości leżących w dolinie Skawy, na którą warto zwrócić uwagę w czasie wycieczki do Wadowic. Pobliskie Tomice mogą się pochwalić ciekawymi zabytkami, którym z pewnością warto poświęcić nieco uwagi. Czym może zachwycić ta miejscowość? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególną uwagę?
Tomice znane są przede wszystkim z malowniczego położenia. Głównym elementem miejscowego krajobrazu są łagodne pagórki oraz pola uprawne. To one tworzą sielską atmosferę. Polne drogi są terenami idealnymi dla miłośników turystyki pieszej, nie brak tu także ciekawych tras rowerowych. Tomice zachwycają też zabytkami, których na terenie tej beskidzkiej gminy nie brakuje. Do tych najważniejszych można zaliczyć dwa drewniane kościółki. Jeden z nich znajduje się w Radoczy, drugi – w pobliskich Woźnikach. Te ciekawe budowle powstały w XVI wieku i są jednymi z najciekawszych zabytków w okolicy Wadowic. Zwiedzenie ich z pewnością warto uwzględnić w programie swej wycieczki po tej okolicy. Woźniki mogą też zachwycić wyrobami z wikliny, z których mieszkańcy tej miejscowości są znani w całym regionie. Wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki ludowej. W efekcie Woźniki są chętnie odwiedzane przez tych turystów, którzy fascynują się tradycyjnym rękodziełem.
Tomice kuszą też swym położeniem oraz malowniczą okolicą. Już dawno stały się dobrym miejscem na wczasy dla tych, którzy chcą wypocząć w atrakcyjnej scenerii oraz w ciszy i spokoju. Na takie warunki w Tomicach można liczyć zawsze. Bliskość Wadowic oraz Zatora – miast pełnych atrakcji i ciekawych zabytków, stała się kolejnym atutem, którym mogą skusić turystów Tomice. Dodatkową atrakcją jest możliwość wypoczynku nad Skawą oraz kąpiel w tej wspaniałej, górskiej rzece, w której dolinie znalazło się miejsce dla tak ciekawych miejscowości.

starovka.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here