Zakup mieszkania na wynajem – na co zwrócić uwagę?

Chcesz zdecydować się na zakupienie mieszkania na wynajem? To nadal dobry pomysł na inwestycję! O czym powinniśmy wtedy pamiętać, by zarobić na niej jak najwięcej?

Niskie oprocentowanie na lokatach oraz mało stabilna sytuacja na giełdzie powodują, że wielu Polaków inwestuje obecnie w nieruchomości.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na wynajem. Ze względu na ciągły brak tego typu lokali zapotrzebowanie na nie jest bardzo wysokie nie tylko w dużych miastach – bez trudu możemy znaleźć lokatorów zainteresowanych wynajem zarówno krótkoterminowym, jak również długoterminowym.

Gdy także myślisz o tym, aby kupić mieszkanie na wynajem jako sposób na inwestycję pieniędzy, sprawdź te porady!

Lokalizacja jest najważniejsza – gdzie kupić mieszkanie na wynajem?

Gdy zamierzamy kupić mieszkanie przeznaczone na wynajem, musimy przede wszystkim wybrać takie, które będzie mogło pochwalić się dobrą lokalizacją.

Gdy ma być to mieszkanie na wynajem krótkoterminowy – turystyczny, najlepiej wybrać to w centrum, na przykład z oferty wrocławskiego dewelopera Vantage: https://vantage-sa.pl/strefa-korzysci/wykonczenie-pod-klucz/.

Mieszkania do wynajmu długoterminowego, na przykład dla studentów, pracowników, mogą posiadać nieco gorszą lokalizację, ale pamiętajmy także o tym, żeby były dobrze skomunikowane z centrum i okolicą.

Metraż mieszkania inwestycyjnego – postaw na mniejsze lokale

Eksperci wskazują, że zdecydowanie najlepszym wyborem są mieszkania o mniejszym metrażu. Są one chętnie wynajmowane zarówno krótkoterminowo, jak i długoterminowo.

Mniejsze mieszkanie można także łatwiej sprzedać wtedy, gdy będziemy chcieli odzyskać włożone w nie środki.

Estetyczne wykończenie mile widziane przez lokatorów

Gdy zamierzamy kupić nowe mieszkanie, możemy zdecydować się także na wybranie oferty wykończenia go pod klucz, na przykład u dewelopera Vantage: https://vantage-sa.pl/strefa-korzysci/wykonczenie-pod-klucz/.

Ceny wykończenia pod klucz rozpoczynają się już od około 600 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Musimy tylko wybrać materiały z katalogu – resztą będą mogli zająć się pracownicy ekipy współpracującej z deweloperem. Mieszkanie gotowe do wynajmu możemy odebrać już w 2-3 miesiące!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here