fototapety z mapą świata

Choć pierwsze mapy rysowane były w celu poszerzenia wiedzy o świecie oraz z myślą o ułatwieniu podróży, to jednak z czasem zaczęły również pełnić funkcję ozdób. W tej roli wykorzystywane są do dziś – na przykład w formie fototapety. Mapa świata jako główny motyw ściennej dekoracji to bez wątpienia wybór oryginalny i ciekawy. Wzory tego rodzaju z pewnością zainteresują miłośników podróżowania oraz pasjonatów geografii lub kartografii. To jednak dopiero sam początek zalet, jakie oferuje nam taka fototapeta. Mapa świata (na wymiar największej ściany) będzie w każdym rodzaju pomieszczenia prezentować się niezwykle efektownie, zachwycając zarówno swoim formatem, jak i precyzją detali. Jeżeli więc poszukujecie niestandardowej, pomysłowej dekoracji – te fototapety są właśnie dla Was!

Wyjątkowa fototapeta: mapa geograficzna świata

mapa geograficzna świata

https://redro.pl/

Mapy są motywem oryginalnym pod wieloma względami. Po pierwsze łączą one atrakcyjną estetykę z przekazywaniem wiedzy. Dzięki temu również w formie fototapety umieszczonej na ścianie (na przykład w pokoju nastolatka) mogą pełnić podwójną funkcję: dekoracyjną i edukacyjną. Dodatkowo budzą w nas skojarzenia z egzotycznymi podróżami, wyprawami do odległych miejsc, zwiedzaniem świata. Mogą także posiadać bardzo zróżnicowaną stylistykę – niektóre utrzymane są w estetyce retro, inne cechuje nowoczesny minimalizm. Tak duże zróżnicowanie czyni z fototapet z mapami świata dekoracje o naprawdę sporym potencjale. Jednym z popularniejszych rozwiązań w zakresie tego rodzaju ozdób jest umieszczenie wybranego wzoru na największej ścianie salonu. Taka wielkoformatowa dekoracja doskonale wpisuje się w estetykę wnętrz utrzymanych w stylu kolonialnym. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na mapę w stylistyce retro – na przykład wyglądającą na naszkicowaną węglem na starym papierze. Jeżeli zależy nam natomiast na ozdobieniu minimalistycznego i nowoczesnego salonu, doskonałą propozycją do tych pomieszczeń będą fototapety z samymi konturami kontynentów na jednobarwnym tle. Taka ozdoba może też pełnić funkcję oryginalnej “podróżniczej tablicy”, do której będziemy przyklejać lub przypinać zdjęcia, pocztówki bilety i inne pamiątki z naszych egzotycznych podróży albo zaznaczać miejsca, jakie dopiero planujemy odwiedzić w przyszłości.

Minimalistyczne połączenie: fototapeta, mapa świata, czarno-biała kolorystyka

fototapeta, mapa świata

https://redro.pl/fototapety/tematy/mapy/mapa-swiata/

Zastanawiając się nad wyborem ściennej dekoracji do sypialni lub gabinetu, niekiedy warto postawić na bardziej stonowane i spokojniejsze kolory. Oferują one bowiem wiele zalet: między innymi pomogą się nam odprężyć po ciężkim dniu i nie będą rozpraszać podczas pracy. Od strony aranżacyjnej łatwo można natomiast dobrać do nich atrakcyjne dodatki. W tej roli znakomicie sprawdzą się właśnie mapy w czarno-białej kolorystyce. To jednak nie koniec zastosowań dla takich wzorów. Dwubarwne dekoracje z naniesionymi nazwami poszczególnych państw są w stanie (jak już wspominaliśmy) spełniać funkcję nie tylko dekoracyjną, ale też edukacyjną. Będą więc rewelacyjnym wyborem do pokoju nastolatka, który lubi geografię. Co więcej czarno-białe mapy dobrze skomponują się z różnego typu stylistykami nowoczesnymi. Bez wątpienia świetnie spiszą się w przypadku wnętrz loftowych, industrialnych lub eklektycznych. Dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu ważne jest też miejsce, w którym umieścimy fototapetę z mapą. Jeśli zależy nam na wyrazistości, powinniśmy wybrać najbardziej wyeksponowaną i najjaśniejszą ścianę. Warto także powstrzymać się od zasłaniania naszej ozdoby meblami. Jeżeli nie jest to możliwe, lepiej zdecydować się na nieco mniejszy wzór, umieszczony na przykład za zagłówkiem łóżka, lub jako tło dla biurka służącego nam do pracy.

Fototapety z nietypową mapą świata

Fototapety z nietypową mapą świata

Mapa świata to temat, który można zinterpretować na bardzo wiele sposobów. Pośród inspirowanych nim wzorów natraficie również na ścienne ozdoby idealnie pasujące między innymi do… kuchni. Kontynenty ułożone z ziaren kawy, ziarenek pieprzu lub innych znanych przypraw są motywem, który rewelacyjnie sprawdzi się w tym wnętrzu. W przypadku kuchni warto rozważyć również mapy z zaznaczonymi miejscami pochodzenia konkretnych dań czy charakterystycznych dla danego regionu produktów. Inną ciekawą i nietypową mapą świata są nocne zdjęcia kuli ziemskiej z jasnymi punkcikami świateł tworzących kontury poszczególnych kontynentów. W pokoju dziecka znakomicie sprawdzą się natomiast wzory, na których umieszczono wizerunki najbardziej charakterystycznych zwierząt zamieszkujących konkretne części świata. Na podobnym pomyśle oparte są również mapy przedstawiające najsłynniejsze zabytki oraz atrakcje turystyczne. Wszystkie fototapety w tym stylu przełożą się na bardzo swobodny, a nawet nieco humorystyczny charakter wnętrza, do którego trafią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here