Wyjątkowe suknie ślubne – jak wybrać tę jedyną?

Wszystkie suknie ślubne są piękne, prawda? Każda z nich ma w sobie coś niezwykłego, co przyciąga wzrok i nie pozwala przejść obok obojętnie, nawet jeśli jest zupełnie nie w naszym guście. To chyba jakaś ślubna magia, a może po prostu niezwykła aura, która przywołuje marzenia małych dziewczynek? Przechodząc jednak od marzeń do spraw bardziej przyziemnych – jak mając do wyboru niezliczone ilości kreacji wybrać tę jedną, jedyną?

Jak wybrać suknię ślubną?

Kiedy będziesz stała przed ogromnym lustrem w przymierzalni, w salonie sukien ślubnych prawdopodobnie już sama nie będziesz wiedziała, czy wolisz tiulową księżniczkę, czy koronkową rybkę. Przymierzając wszystkie wyjątkowe suknie ślubne po kolei i mając dziesiątki możliwości fasonów i wzorów do wyboru możesz zupełnie się pogubić. Spokojnie, nie jesteś odosobniona w tych odczuciach. Pora jednak zacząć eliminować poszczególne opcje.

Przede wszystkim powinnaś dopasować suknię do swojej osobowości, stylu i charakteru. Jak ubierasz się na co dzień? W jakich ubraniach czujesz się dobrze? Wolisz minimalistyczne kroje i gładkie ubrania, a może kochasz oryginalne fasony i błyskotki. Wolisz eksponować sylwetkę, czy raczej nie? Twoje codzienne wybory ubraniowe powinnaś przenieść też na suknie ślubne. Chyba nie chcesz czuć się przebrana w Dniu Swojego Ślubu.

Twoja wymarzona suknia ślubna

Kolejną kwestią jest to, jak wyobrażasz sobie siebie w Dniu Ślubu. Czasami Panny Młode pragną w dniu ślubu wyglądać zupełnie inaczej niż na co dzień, ale w większości przypadków te wybory są spójne z ich stylem. Zastanów się jakie suknie ślubne przyciągały Twoją uwagę wcześniej, zanim zaczęło Ci się wydawać, że absolutnie każda jest idealnie piękna. Widziałaś się raczej w zwiewnej sukni, czy może dopasowanej? Zadanie sobie kilku takich pytań powinno pomóc Ci w dokonaniu początkowej selekcji.

Suknie ślubne dopasowane do figury

Kiedy masz już określone style, w których pragniesz się obracać, pora na dopasowanie sukni ślubnej do figury. Na pewno chciałabyś, aby suknia idealnie do ciebie pasowała – podkreślić atuty swojej figury i skutecznie zatuszować wszystkie jej niedoskonałości. Jeśli trafisz do dobrego salonu sukien ślubnych, konsultantki na pewno pomogą Ci w dobraniu kreacji do sylwetki. Idealnym scenariuszem jest sytuacja, w której podczas wizyty w pracowni najpierw będą chciały Cię poznać – dowiedzieć się co lubisz oraz jakie masz potrzeby. Następnie połączą to wszystko i pomogą Ci dobrać suknie ślubne pasujące do Twojego stylu, charakteru oraz figury. To bardzo ważne, abyś podczas wizyty w salonie czuła się komfortowo, jak u dobrej koleżanki. Taki scenariusz można spotkać zwłaszcza w autorskich pracowniach, oferujących projekty indywidualne doskonale dopasowane do Twoich oczekiwań i potrzeb.

Na co jeszcze powinnaś zwrócić uwagę wybierając suknie ślubne?

Wybierając suknie ślubne miej też na uwadze miejsce, w którym odbędzie się Wasz ślub i wesele oraz charakter uroczystości. Inna kreacja będzie odpowiednia na wesele odbywające się w eleganckim zamku, inna na skromne przyjęcie w ogrodzie. Ważna jest również Twoja wygoda i komfort poruszania – suknia ślubna powinna nie tylko pięknie wyglądać na wieszaku, ale również na Tobie i powinnaś czuć się w niej wygodnie – w końcu masz w niej przetańczyć całą noc!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here