Fryzury a'la lata 50-te - hit czy kit?

Fryzury lat 50-tych charakteryzowały się dłuższym cięciem na środku głowy i krótszymi bokami. To z pewnością nie są fryzury dla każdego, gdyż wymagają sporo odwagi. Jednak naszym zdaniem w niczym nie ujmują męskości, a wręcz przeciwnie. Można też znaleźć odsłony tych fryzur w w wersji bardziej casalowej i formalnej. Zatem spróbujmy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy fryzury a’la lata 50-te to hit czy kit? Aby je stworzyć w pełnej krasie potrzeba użycia dobrej pasty do włosów dla mężczyzn. Oczywiście musi to być pasta o odpowiednim chwycie, dopasowana do fryzury i rodzaju włosów.

Fryzura pompadour – klasyka w stylu Elvisa Presleya

Fryzura pompadour wzięła swoją nazwę od Madame Pompadour, metresy Ludwika XV i jej stylu uczesania, czyli zaczesywania włosów do góry. Jednak w latach 50-tych ten rodzaj uczesania w męskim wydaniu zyskał na objętości. Obecnie jest to jedna z popularniejszych fryzur i niewątpliwie hit, zwłaszcza w wersji z mocno zaznaczonymi przedziałkami, uniesionymi na środku włosami i krótko przystrzyżonymi bokami. Aby ułożyć taką fryzurę należy zaczesać mokre włosy do tyłu. Następnie używana pasta do włosów dla mężczyzn o dość mocnym chwycie, zwłaszcza jeśli włosy z natury są mało podatne na stylizację. Potem wystarczy użyć szczotki do modelowania włosów i suszarki, pamiętając by modelując i podnosząc włosy, jednocześnie zaczesywać je do tyłu . Na samym końcu również używa się jednej z past do włosów, do utrwalenia fryzury i nadania jej błyszczącego efektu. W ten sposób uzyskamy klasyczną fryzurę w stylu Elvisa Presleya.

Klasyczna fryzura z przedziałkiem z boku – trend ostatnich sezonów

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że modna fryzura z przedziałkiem z boku była popularna w latach50-tych, zwłaszcza wśród dojrzałych mężczyzn, a także jeszcze wcześniej, bo w latach 20-tych. Ta fryzura występuje w wersji prostych i pofalowanych włosów. Do każdych znajdziemy odpowiednią pastę do włosów dla mężczyzn. Zapewnia nie tylko mocny chwyt, ale nie skleja włosów, które przez cały dzień mogą prezentować się nienagannie, bez konieczności poprawiania fryzury. Oczywiście podobnie jak w przypadku fryzury pompadour pastę rozcieramy w dłoniach i nakładamy na mokre włosy, po ich uprzednim ułożeniu w pożądanym kierunku, uwidaczniając przy tym przedziałek po prawej lub po lewej stronie. W zależności od kształtu głowy jednym facetom pasuje bardziej gładko ułożona fryzura z przedziałkiem, a innym z lekko podniesioną grzywką ułożoną w prawą lub lewą stronę. Oczywiście w drugim przypadku konieczne jest użycie okrągłej szczotki do modelowania, a na końcu utrwalenie podniesionych włosów pastą, ale bez ich wygładzania. Niemniej jednak podniesienie u nasady w połączeniu z wygolonymi bokami i przeczesaniem na bok sprawia, że fryzura lepiej równoważy proporcje twarzy i nie powiększa jej optycznie.

Wet look – żaden kosmyk nie ma prawa odstawać

Wet look to włosy gładko zaczesane do tyłu z dużą ilością nabłyszczenia, dlatego sprawdzi się tu przede wszystkim nabłyszczająca pasta do włosów dla faceta. Taką pastę możemy nakładać zarówno na mokre, jak i suche włosy. Jednak w drugim przypadku jest to jedynie utrwalenie wcześniej wykonanej fryzury. Ponieważ włosy naturalnie opadają ku dołowi najpierw trzeba je odpowiednio ułożyć, a następnie ugładzić pastą do włosów na mokrych włosach. Potem można użyć suszarki, a następnie użyć pasty nabłyszczającej. Dzięki temu klasyczny wet look prezentuje się nienagannie. Trzeba pamiętać, że to fryzura dla mężczyzn, którzy posiadają gęste włosy. Mężczyźni z bocznymi zakolami mogą sobie pozwolić na wersję z wygolonymi bokami, jeśli ich włosy na środku głowy są wystarczająco gęste i długie, aby zaczesać je do tyłu. Wet look jest najlepszym wyborem do formalnej stylizacji z frakiem lub smokingiem w roli głównej.

Fryzura a’la James Dean

Nieco bardziej rozwichrzoną fryzurą lat 50-tych jest uczesanie inspirowane Jamesem Deanem. To również uczesanie z grzywką do góry. Jednak w tym przypadku może być ona bardziej rozwichrzona, niemniej jednak jednocześnie powinna świetnie się trzymać. Efekt jakby czesany wiatrem można uzyskać używając jednej z past do włosów ze średnim lub mocnym chwytem. W tej wersji zaczesanych włosów chodzi o to, aby prezentowała się jednocześnie elegancko i nonszalancko.

Wszystkie fryzury a’la lata 50-te są niezwykle ciekawe. Oczywiście konieczna jest tutaj odpowiednia długość włosów, przynajmniej 5-6 cm, a przy nieco dłuższych efekt jest bardziej okazały. Niewątpliwie, jeśli chcesz zafundować sobie taką fryzurę na co dzień, musisz zaopatrzyć się w pastę do włosów dla mężczyzn, o średnim lub mocnym chwycie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here