Tabletki odchudzające — jaki skład powinny mieć ?

Specyfiki wspomagające odchudzanie są skierowane dla osób dbających o linię i monitorujących wagę ciała. Przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i mogą wspomagać pracę niektórych narządów. Czy wiesz jaki skład mają preparaty przyspieszające odchudzanie?

Tabletki odchudzające, możemy podzielić na trzy grupy ze względu na działanie jakie chcemy uzyskać. Są to:

 • „Fat burners” – czyli produkty, których zadaniem jest pomoc w spalaniu tłuszczu;
 • Pogromcy węglowodanów i tłuszczów – takie tabletki mają na celu ograniczenie wchłaniania się tych składników, które najbardziej nas tuczą;
 • Ograniczenie łaknienia – czyli takie suplementy powodują, że mniej pożywienia potrzebujemy do zaspokojenia uczucia głodu.

Składniki spalające tłuszcz

 • L-karnityna – w naszym organizmie jest syntetyzowana w nerkach, wątrobie i mózgu z aminokwasów, które dostarczamy z pożywieniem i pełni rolę w przesyłaniu kwasów tłuszczowych. Procedura działania L-karnityny wygląda tak, że ułatwia drogę przebycia skonsumowanych tłuszczów do komórek, w których wytwarzana jest siła potrzebna do działania organizmu. L-karnityna jest odpowiedzialna za podaż energii dla pracujących mięśni, dlatego spożywać ją powinny osoby które chociaż kilka razy w tygodniu ćwiczą. Naturalnie L-karnitynę można dostarczyć jedząc mięso i pijąc mleko.
 • CLA – inaczej mówiąc sprężony kwas linolowy, reduktor tkanki tłuszczowej. Waga spada, dzięki CLA obniżenie masy ciała następuje nawet w spoczynku. Komórki tłuszczowe szybciej umierają i ten tłuszcz wykorzystany jest jako źródło energii.
 • Kofeina – tabletki odchudzające pozyskują ją z kakaowca bądź guarany. Kofeina pobudza, znacznie dodaje energii, aktywizuje do pracy, zmniejsza zmęczenie i co jest najważniejsze przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.
 • Efedryna – jest to składnik, który zdecydowanie pobudza i oddziałuje na aktywność fizyczną, zwiększając ją. Efedryna produkuje ciepło, produkuje je. Dzięki temu organizm spala tkankę tłuszczową szybciej.
 • HCA – to kwas hydroksycytrynowy. Spożyte przez nas węglowodany i białka gromadzą się jako tkanka tłuszczowa, a HCA zatrzymuje ten proces.

Składniki osłabiające apetyt

 • Błonnik – wchłania wodę co powoduje, że zwiększa się jego objętość w żołądku i jelitach, co zdecydowanie zmniejsza odczuwanie głodu. Wpływa korzystnie na nasz organizm.
 • Chrom – ten składnik zmniejsza apetyt, a zwiększa wydzielanie hormonu insuliny. Jego niedobór zwiększa ochotę na cukier.
 • Pektyny roślinne – działają podobnie jak błonnik – pęcznieją w brzuchu dając nam wrażenie pełności.

Składniki ograniczające wchłanianie

 • Chityna – dostarczanie do organizmu chityny ma zbawienny wpływ na cholesterol oraz redukcję wagi. Tabletki odchudzające posiadają w swoim składzie najczęściej chitosan bądź chitozan, który jest modyfikacją chityny, ponieważ lepiej przyswaja się do naszego organizmu.
 • Zielona kawa – tkanka tłuszczowa zostaje pobudzona przez zieloną kawę i ogranicza wchłanianie cukrów.
 • Fasolamina – inaczej mówiąc, wyciąg z fasoli, który pomaga w rozkładzie skrobi na cukry. Dzięki temu skrobia nie przyswaja się i nie odkłada się w tłuszcz.

Powyższe podsumowanie, pokazuje jakie substancje muszą być zawarte w tabletkach odchudzających, aby pomogły w utracie wagi.

Decydując się na zakup suplementów, powinniśmy pamiętać o tym, że one same nie wystarczą, aby zażegnać kilogramy. Preparaty wspomagające odchudzanie najlepiej kupować w aptece, ze względu na nasze bezpieczeństwo.

Wiele stron Internetowych bombarduje nas świetnymi ofertami zza granicy, lecz czy są one bezpieczne, a składy tabletek są dobrze przetłumaczone? Kupuj to czego akurat potrzebujesz, najlepiej skonsultuj się z dietetykiem.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here