Psychoterapia online

Psychoterapia to wyjątkowy rodzaj terapii, polegający na budowaniu relacji z psychoterapeutą poprzez szereg spotkań i rozmów. Podczas kolejnych sesji mogą być także wykonywane różnego rodzaju ćwiczenia oraz zdobywana jest wiedza, która pomaga pacjentowi w radzeniu sobie z problemami. Czy w takim razie warto zamieniać tradycyjne spotkania w gabinecie na spotkania online?

Psychoterapia. Jak dokładnie wygląda cały jej przebieg?

Psychoterapia prowadzona w PsychoMedic to zaawansowany proces, który prowadzi do rozwiązania problemów natury psychicznej oraz do złagodzenia lub całkowitego usunięcia cierpienia emocjonalnego. Polega na szeregu spotkań z terapeutą, podczas których omawiane są wszystkie problemy pacjenta, nawet te najgłębiej zakorzenione. Poszukiwane są także przyczyny ich powstania, co często wiąże się z pracą nad najwcześniejszym okresem życia.

Wnikanie w daleką przeszłość i uwalnianie się od traum z dzieciństwa i młodości w trakcie rozmów z psychoterapeutą to sposób na przywrócenie sobie równowagi, pokonanie trudności psychicznych i powrót do normalnego życia. To także odpowiedź na potrzebę wypracowania nowych schematów działania, które będą lepsze niż schematy zaburzone, także będące częstym przedmiotem dyskusji podczas sesji.

Czy psychoterapia online różni się czymś od tej stacjonarnej?

Zasadniczo nie. Założenia psychoterapii online pozostają bowiem takie same, jak w przypadku terapii prowadzonej stacjonarnie. Stosowane są te same podejścia i techniki, co pozwala na skuteczne przeprowadzenie całej sesji terapeutycznej. Umożliwia przy tym zarówno prowadzenie sesji indywidualnej, jak również terapii par i rodzinnej.

Jedyne, co różni sesje prowadzone online i stacjonarne, to sposób kontaktowania się ze specjalistą. Spotkania przebiegają przez zaprojektowaną w tym celu platformę, która gwarantuje bezpieczeństwo i poufność rozmowy oraz danych.

Jakie korzyści mogą płynąć z korzystania z konsultacji psychoterapauetycznych online?

Na początek warto podkreślić, że psychoterapauta online jest odpowiedzialny za poprawę stanu pacjenta poprzez kompleksowe zwalczanie poszczególnych problemów. Uczciwa współpraca z nim będzie metodą, pozwalającą pacjentowi na szybsze pozbycie się trudności.

A dlaczego warto skorzystać właśnie z terapii online? Przede wszystkim pomoże uzyskać wsparcie szybko – nawet drugiego dnia po tym, jak wysłane zostanie zgłoszenie. Wszystko dlatego, że nie wymaga poszukiwania pomieszczenia i wpisywania się na listę oczekujących. Może to być bardzo istotne dla każdego, kto szybko chciałby zacząć swoją sesję i powrót do normalnego życia.

Jednocześnie psychoterapia online jest idealna dla najbardziej zapracowanych osób, które nie mają kiedy udać się na zwykłą terapię, a także dla osób przebywających stale za granicą. To oczywiste, że dla nich rozmowa po angielsku czy w języku kraju, w którym przebywają, będzie wymagająca, gdy dotyczyć będzie delikatnej sfery psychiki. Spotkanie online może to bardzo ułatwić, ponieważ odbędzie się w języku polskim i to bez konieczności powrotu do kraju!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here