Przeszczep włosów ostatnią deską ratunku

Łysienie mężczyzn wydaje się jedną z immanentnych cech tej płci. Choć nikogo już nie dziwi w dzisiejszych czasach widok wygolonych na łyso facetów, to jednakże część z nich zmuszona jest do noszenia takiej fryzury nie z własnego wyboru, lecz z przymusu, wynikającego z powstania na ich głowie łysiny. Choć dawniej była to sytuacja nieodwracalna, to jednakże w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie tego problemu, jakim jest przeszczep włosów.

Z łysą głową do kliniki

Klinika włosów, bo tak fachowo określany jest gabinet, zajmujący się ogólnie rozumianą transplantacją włosów, to wysoce wyspecjalizowana jednostka, która jest w stanie pomóc łysym lub łysiejącym mężczyznom w poradzeniu sobie z ich przypadłością. Oczywiście nie jest to usługa dostępna dla każdego śmiertelnika. Barierą zaporową jest tutaj bowiem cena tego zabiegu, która przekracza możliwości zdecydowanej większości mężczyzn w naszym kraju.

Wysoka cena za przeszczep włosów ma jednakże swoje uzasadnienie, bowiem sam zabieg nie dość, że jest bardzo drobiazgowy, to jeszcze niezwykle angażujący dla personelu medycznego i czasochłonny. Istotą, na jakiej opiera się zabieg jest bowiem pojedyncze przeszczepianie mieszków włosowych w miejsca na głowie objęte procesem łysienia, z miejsc gdzie zjawisko to nie występuje. Warto podkreślić, że w tym przypadku dawcą i biorcą jest ta sama osoba, co wymusza określenie tego zabiegu mianem autotransplantacji.

Choć drogie, to coraz popularniejsze

Jak się okazuje w praktyce cena, jaką osiąga transplantacja włosów nie odstrasza potencjalnych klientów. Co więcej znane są sytuacje, w których klient, nie posiadający odpowiednich środków na sfinansowanie zabiegu zaciągał kredyt, aby móc sobie na niego pozwolić. W dość dobitny sposób przykład ten pokazuje, jak ważny dla mężczyzn jest ich wygląd zewnętrzny, w tym w szczególności owłosienie głowy. Nie powinno to jednakże nikogo dziwić, bowiem transplantacja włosów dla wielu mężczyzn jest jedynym sposobem na to, aby móc cieszyć się normalną fryzurą.

Każda klinika włosów, posiadająca w swojej ofercie tego typu zabiegi, stara się je promować w maksymalnie ofensywny sposób. Dzięki temu ma szansę dotrzeć ze swoją ofertą do jak najszerszego grona potencjalnych klientów. Klientów odpowiednio sytuowanych – co wypada dodać przy omawianiu tego zagadnienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here