Okna przesuwne - plastikowe czy drewniane?

Okna przesuwne cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Ich podwyższona funkcjonalność usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jest to również sprawdzony sposób na to, aby dodać wnętrzu nowoczesnego charakteru. Wbrew pozorom nie muszą one kosztować majątku. Na początku należy zdecydować, jaki materiał sprawdzi się najlepiej.

Lekkie i niezawodne okna plastikowe

Okna przesuwne z plastiku uznawana są za lekkie, a zarazem trwałe. Trzeba podkreślić, że nie muszą one wyglądać tandetnie. Wszystko zależy od tego, jak duży budżet posiadamy. Być może uda nam się znaleźć model, który będzie połączeniem ponadprzeciętnych parametrów użytkowych oraz niesztampowego wzornictwa.

Zaletą okien przesuwnych plastikowych jest fakt, że nie wymagają one specjalnej konserwacji. Są bezproblemowe w utrzymaniu. Tworzywo sztuczne doskonale znosi oddziaływanie czynników otoczenia. Możemy także szybko i bezproblemowo usunąć z jego powierzchni wszelkie zabrudzenia.

Eleganckie i naturalne okna drewniane

Okna przesuwne z drewna są najczęściej nieco cięższe niż plastikowe. Nie musimy jednak obawiać się, że wpłynie to negatywnie na komfort użytkowania. Nie powinniśmy mieć problemów z otwieraniem oraz zamykaniem skrzydła. Jest to zadanie, które nie wymaga wkładania dużej ilości energii.

Drewno to materiał ponadczasowy, który nigdy nie wyjdzie z mody. Prezentuje się on niezwykle elegancko, a dodatkowo daje wiele możliwości aranżacyjnych. Pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Wszystko zależy od osobistych upodobań. Okna drewniane występują w wielu wariantach kolorystycznych, co również stanowi niewątpliwą zaletę.

Wybór producenta

Materiał, z którego zostały wykonane okna jest bardzo ważny. Nie zapominajmy jednak o jakości pozostałych podzespołów. One również wpływają na komfort eksploatacji. Najważniejsze jest to, aby postawić na sprawdzonego producenta, który ma doświadczenie w branży. Tylko wtedy inwestycja będzie udana.

Nie zapominajmy, że wszelkie nieprawidłowości widoczne są dopiero po upływie czasu. Bezpośrednio po montażu niemal wszystkie okna prezentują się doskonale. Wady pojawiają się podczas eksploatacji, a więc warto mądrze dysponować posiadaną gotówką.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here