Prasy do owoców – podstawowy asortyment każdego producenta alkoholi domowych

0
1362

Masz owoce i w planach pierwsze wyprodukowanie wina? Chcesz zająć się destylacją mocniejszych trunków, które będą powstawać na bazie owoców? W takim razie nie masz na co czekać, ponieważ narzędzia tylko czekają, by wykorzystać je w dalszych krokach. Dziś przedstawimy taki produkt jak prasy do owoców, które powinny stanąć niemal w każdym warsztacie domowym. Jest to totalnie podstawowe wyposażenie, bez którego ciężko osiągnąć profesjonalny efekt finalny.

Ile kosztują, gdzie je kupić, jak dopasować wielkość do potrzeb? Są to najczęściej pojawiające się pytania, na które poniżej zamieścimy odpowiedzi. Zajmiemy się jeszcze jedną ważną kwestią. Jest to informacja, jak samodzielnie budować prasy do owoców i jakich materiałów wykorzystywać w tym celu. Czy to opłacalne? Tego się dowiecie z naszego materiału! Zachęcamy do lektury!

Zacznij od wina i spróbuj z destylatem

Owoce można przygotowywać na wiele sposobów. Jednym z nich jest klasyczne pokrojenie owoców na kawałki, innym może być zblendowanie ich lub zmiksowanie. Najlepsze jest jednak wykorzystanie prasy do owoców, które zaoferuje klarowny sok, pozbawiony miąższu i pozostałości.

Różnica polega na tym, że po wstępnej fazie fermentacji, przychodzi moment klarowania. Na czym on polega przy winie? Na pozbyciu się resztek droższy z alkoholu i wszystkich innych zanieczyszczeń, dzięki czemu sam napój będzie przezroczysty i klarowny. Im wino jest lepiej pozbawione pozostałości, tym winiarzy wiedzą, że ich produkt jest lepszy. Prasy do owoców minimalizują ten okres, ponieważ sok nie posiada drobinek i pozostałości po owocach. Sokowirówki i różnego rodzaju sprzęt elektroniczny jest znacznie mniej wydajny.

Jeśli jednak spróbowaliście wykonać wino i po prostu Wam nie smakuje lub coś poszło nie tak, jak powinno, to pozostaje jeszcze kwestia związana z destylacją. Nie musicie od razu pozbyć się całego trunku – możecie bez problemu wyprodukować z takiego wina znacznie mocniejsze propozycje.

Czy warto wykonać prasy do owoców samodzielnie?

W tym momencie rozwiejemy wiele wątpliwości. Tak, jest to możliwe. Należy jednak posiadać wysokiej jakości deski, elementy ruchome, stalowe kształtowniki i spawarkę, za pomocą której połączycie wszystko w jedną całość.

Prasy do owoców nie są skomplikowane, lecz z pewnością pracochłonne, dlatego według nas, lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w wysokiej jakości wyposażenie, które można nabyć niemal w każdym sklepie specjalistycznym za kilkaset złotych. Zaoszczędzicie w ten sposób ogromną ilość czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here