Pompki niby klasyczne a jednak nie

Jednym z najpopularniejszym ćwiczeniem siłowym są pompki. Rozwijają mięśnie ramion i klatką piersiową. Jednak zapewne nie jednego znudziło to ciągłe powtarzanie tego nudnego ćwiczenie. Ponadto nie rozwija ono wszystkich mięśni górnej części ciała. Ponadto większość ćwiczących w domu czy bez udziału specjalistycznego trenera źle wykonuje to ćwiczenie. Pokażę ci kilka odmian klasycznych pompek, które pomogą Ci rozwijać nie tylko ramion, ale też i barków, pleców i w nieznacznym stopnie mięśni brzucha.
Pompki diamentowe- zaczyni tak jak normalne pompki, lecz ręce połóż blisko siebie.
Militarty Push Up- Wykonując pompki ręce połóż na wysokości ramion tak aby jak będziesz się podnosił ocierał rękami o klatkę piersiową.
Pompki z obrotem- Ustaw się jak do wykonywania normalnych pompek, lecz po podniesieniu okręć się na jednej ręce tak jakbyś się starał dotknąć ręką sufitu. Potem wróć do pozycji przed zaczęciem ćwiczenia i zaczyni z od nowa, tym razem z obrotem w przeciwną stronę.
Pompki indyjskie- przyjmij postawę tak jak do normalnych pompek jednak nogi i ręce rozstaw bardziej na boki. Nogi podkul bliżej brzucha. Teraz cofnij trochę swoje ciało do tyłu, nie odrywając rąk ani nóg od podłoża. Teraz wykonaj pompkę i w tym samym czasie pchamy swoje ciało do przodu. Teraz wróć do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie sprzyja rozbudowie mięśni brzucha i ramion.
Pompki łucznika- Przyjmij postawę jak do normalnej pompki, jednak nogi rozstaw bardziej na boki. Wykonaj pompkę lecz nie podnoś się jeszcze od ziemi. Teraz przenieś ciężar ciała na prawą i później na lewą stronę. Teraz podnieś się i powtórz ćwiczenie.
Pompki szerokim rozstawie- To ćwiczenie jest jakby przeciwieństwem pompek diamentowych. Podczas wykonywania ćwiczenia ręce trzymaj w szerokim rozstawie, ok. trzydziestu centymetrów od ramion.
Jeszcze słówko na temat poprawnego wykonywania zwykłych pompek. Podczas ćwiczeń staraj się trzymać plecy proste a ręce zginaj tak abyś dotknął ziemi. Życzę udanych ćwiczeń i mam nadzieję, że już wiesz jak robić pompki.

smakowisko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here