Odklejamy naklejkę z szyby

Pewnie wielu z was chociaż raz w swoim życiu musiało zmierzyć się z problemem i pytaniem, jak odkleić naklejkę z szyby. A taka sytuacja zdarza się, kiedy musimy przykleić nową naklejkę na samochód i tym samym odkleić starą, albo kupiliśmy nowe okna, a przecież na środku nie może być naklejka. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów zarówno domowych, jak i używając do tego środków profesjonalnych.

Na początek może dziwna metoda usunięcia naklejki z szyby, ale w większości przypadków się sprawdza. Wystarczy, że włączymy suszarkę i przez moment będziemy suszyli naklejkę. Po chwili spróbujmy ją usunąć. Powinno zadziałać, jeśli jednak zostaje na swoim miejscu, to musimy spróbować czegoś innego. Kolejnym dobrym i domowym sposobem, an który nie wydamy ani grosza jest posmarowanie naklejki tłuszczem – może to być masło, margaryna, czy też nawet olej. Zależy, co mamy w domu pod ręką. A jak to zrobić? Wystarczy, że posmarujemy cały obszar naklejki danym tłuszczem i zostawimy do nasiąknięcia. Po kilkunastu minutach możemy spróbować ją odkleić,a le powinniśmy to robić bardzo delikatnie, nie szarpać. Jeśli się nam uda, nie możemy zapomnieć o tym, aby zaraz potem umyć powierzchnie szyby, bo jak wiadomo tłuszcz potem ciężko zmyć. Następnym sprawdzonym sposobem jest nasączenie naklejki benzyną ekstrakcyjną. Taką benzynę możemy znaleźć w sklepie z częściami do samochodów, albo na stacji benzynowej. Potrzebujemy minimalnej ilości, tak więc może nawet pożyczy nam trochę sąsiad, a może się okazać, że jednak stoi u nas w garażu, czy warsztacie. Tak jak w poprzednim przykładzie, czekamy, aż naklejka przesiąknie i wtedy delikatnie ją usuwamy. A jeżeli nie mamy benzyny, to na pewno znajdziemy denaturat, który również jest dobry przy pozbywaniu się takich rzeczy, jak naklejki na szybach.

Sposobów i możliwości na pozbycie się naklejek z szyby jest dość dużo, wystarczy że wypróbujemy kilka z nich, aby wybrać tą najbardziej skuteczną i najszybszą w działaniu, żeby potem już bez problemów usuwać kolejne z nich.

zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here