Oświetlenie przedpokoju

Przedpokój to niepozorne pomieszczenie w mieszkaniu, które w zależności od swojej wielkości pełni przeróżne funkcje. Najważniejszą z nich jest jednak funkcja reprezentacyjna, ponieważ to właśnie przedpokój wita wszystkich gości swoim urokiem, tworząc tzw. pierwsze wrażenie. Szukasz pomysłu na oświetlenie tego wnętrza? Zastanawiasz się jakie lampy do przedpokoju są teraz modne? Jeśli tak, to znakomicie trafiłeś. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z artykułem!

Jak oświetlić niewielkie pomieszczenie?

Przedpokój oraz korytarz do niego prowadzący to z reguły małe powierzchnie. Z tego też względu wiele osób podchodzi do nich „po macoszemu” w kwestii oświetlenia, przez co ostateczny efekt nie robi najlepszego wrażenia. Jaki z tego wniosek? Przedpokój należy wyposażyć w niewielkie, lecz efektowne lampy. Tutaj na pewno nie sprawdzą się ogromne wiszące modele, ponieważ nie pozwala nam na to powierzchnia. W zależności od ułożenia, a także planowanego wyposażenia tego miejsca, powinieneś postawić na plafony lub kinkiety. Ewentualnie jedno i drugie. ?

Duży przedpokój, wiele możliwości

Sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej w momencie, gdy możesz się pochwalić dużym przedpokojem. Zdarza się to przede wszystkim w domach, ponieważ budownictwo pozwala na takie rozwiązania. Wiele osób taki przedpokój traktuje jako miejsce zabaw dla dzieci lub wygodną strefę przeznaczoną do pozostawienia odzieży wierzchniej. Czasem istnieje jako mniej wygodny zamiennik dla salonu. Warto zauważyć, że pomieszczenie to z reguły nie może się cieszyć dostępem do światła dziennego, dlatego musi być wyposażone w jak najlepsze oświetlenie. Na jakie w tym wypadku postawić lampy do przedpokoju? Tutaj masz już pełną dowolność, choć bardzo prawdopodobne, że lampy wiszące zdadzą ten egzamin najlepiej. Efektowne modele z kryształem, stylowe lampy loftowe, a może coś w stylu glamour? Dostosuj model do stylu całego wnętrza, aby wszystko mogło ze sobą harmonijnie korespondować. 

Wybór lampy do przedpokoju nie musi być wcale trudny. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, w którym dokładnie miejscu chcesz, aby się ona znajdowała. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebował również oświetlenia dodatkowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here