Ocet na odchudzanie

Ostatnimi czasy odchudzanie za pomocą octu jabłkowego stało się popularne. Nie bez przyczyny, gdyż stosowany regularnie wspomaga odchudzanie, a przy tym jest doskonałą przyprawą dla sałatek i mięs, jak również posiada właściwości lecznicze. Ma również działanie antybakteryjne i pozytywnie wpływa na układ krążenia, o obniżaniu poziomu glukozy we krwi już nie mówiąc. Ocet jabłkowy ma kolor żółto-brązowy i jest mętny. Powstaje z sfermentowanych jabłek: drożdże przekształcają cukier z owoców na alkohol, a następnie bakterie fermentujące zamieniają alkohol na kwas octowy. Ocet jabłkowy znany jest od starożytności ze swoich właściwości prozdrowotnych – używano go wówczas do pobudzania krążenia czy wspomagania odporności. Czy ocet na odchudzanie to dobry pomysł? Tak, a to dzięki swoim składnikom: polifenolom, beta-karotenowi, a także flawonoidom oraz witaminom, minerałom i kwasom. Na początku stosowania octu jabłkowego nasza waga może znacząco spaść, jednakże to efekt wywołany tym, że ocet ma właściwości odwadniające – pozbywamy się nadmiaru wody z organizmu. Przy piciu odpowiedniej ilości płynów wzmocnimy efekt oczyszczania. Dzięki octowi jabłkowemu tłuszcz z naszego organizmu spala się szybciej, więc przy prawidłowej, zdrowej diecie z dodatkiem octu jabłkowego schudniemy nieco szybciej. Dodatkowo ocet wpłynie na poziom cholesterolu, obniżając go. Pijąc ocet jabłkowy, wspomagamy trawienie ze względu na wzmocnione wydzielanie soków żołądkowych, jednakże nadmierna jego ilość może podrażnić śluzówkę żołądka, a nawet doprowadzić do powstania wrzodów. Osoby z chorym żołądkiem powinny raczej zaopatrzyć się w odpowiednie suplementy z octem jabłkowym, by nie narażać żołądka.
Ocet jabłkowy jest świetnym sposobem na odchudzanie, jednakże on sam nie wystarczy, jeśli pozostaniemy przy niezdrowej diecie czy siedzącym stylu życia pozbawionym aktywności fizycznej. Warto więc ograniczyć lub wyeliminować słodycze i słodkie desery, słodkie napoje gazowane itd., zadbać o trochę ruchu (nawet codzienny spacer wystarczy, by po jakimś czasie zauważyć efekty), a dopiero do tego stylu życia dołączyć ocet jabłkowy, który powinien być wspomagaczem odchudzania. Dzięki octowi możemy uniknąć również efektu jo-jo i chudnąć zdrowo, w rozsądnym tempie. Oczywiście, nie unikniemy efektu jo-jo, jeśli po kuracji znów wrócimy do niezdrowej diety. Ocet jabłkowy pomaga stopniowo i łagodnie, ale skutecznie, zgubić zbędne kilogramy. Należy pić go z umiarem – jedna łyżka rozcieńczona w szklance wody na początku posiłku, nie więcej. Nie powinny go stosować kobiety w ciąży ani te osoby, które mają problem z układem pokarmowym. W przypadku regularnego zażywania leków, przed włączeniem octu jabłkowego do swojej diety, powinno się zapytać o to lekarza. Nie wolno też stosować octu przed długi czas.
Ocet jabłkowy stosuje się też nie tylko w procesie odchudzania, ale również do pielęgnacji włosów, skóry, zębów, a nawet używa jako środek czyszczący w kuchni i łazience, zamiast kupować droższe chemikalia.

muscular.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here