Najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Niektóre jednak przeprowadza się dużo częściej niż pozostałe. Ich popularność z pewnością nie jest bezzasadna. Są po prostu najlepsze. O jakich zabiegach mowa?

Botoks – król medycyny estetycznej

Ta substancja z całą pewnością cieszy się największą rozpoznawalnością. Jest pozyskiwany z toksyny botulinowej i mimo, że jest silną trucizną, to podawanie go w małych dawkach w czasie zabiegów jest absolutnie bezpieczne. Odmładza skórę na tyle dobrze, że można go nazwać eliksirem drugiej młodości.

Sam zabieg jest szybki i nie zaboli bardziej niż szczepionka przeciw koronawirusowi. Dermatolog niewielką igiełką wstrzykuje pod skórę odpowiednią dawkę kwasu, która zatrzymuje odpowiedni mięsień, co sprawia że skóra wydaje się mniej pofałdowana.

Boisz się igieł? To żaden wstyd i żaden problem.

Zamiast igieł w medycynie estetycznej korzysta się często z lasera frakcyjnego CO2. Jego działanie jest dosyć skomplikowane, ale to zmartwienie dermatologów i techników, a nie pacjentów. To czy taki zabieg będzie bolesny, to kwestia mocno indywidualna, zależy od Twojego progu bólu i Twojej skóry, ale istnieje wiele rozwiązań mających na celu zmniejszenie ewentualnego dyskomfortu.

Laser stosuje się w celu odmłodzenia skóry, ale jeżeli jakieś blizny psują twój wygląd, niezależnie czy małe, po trądzikowe, czy większe po operacji lub wypadku, laser sprawi, że będą niemal niewidoczne. Dermatolog z pewnością oceni przed pierwszym zabiegiem, jakich efektów możesz się spodziewać. Laser znajduje też zastosowanie przy depilacjach.

Mezoterapia

Ten zabieg ma niesamowicie szerokie zastosowanie. Samo podanie odbywa się niestety także w formie zastrzyku, ale także tutaj możesz liczyć na znieczulenie. Dermatolog to nie kat lubujący się w torturach. Sam zabieg trwa mniej więcej trzydzieści minut. Wstrzykiwany kwas hialuronowy i składniki odżywcze mają niezwykle szerokie zastosowanie i mogą przynieść mnóstwo pozytywnych efektów.

Oprócz odmłodzenia skóry i uzupełnienia składników odżywczych mezoterapia pomaga także w walce z łysieniem, polepszając kondycję włosy i skóry głowy. Efekty niestety nie są natychmiastowe i trzeba na nie trochę poczekać, ale z pewnością warto.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here