Balustrady całoszklane

To, jaką balustradę wybierzemy, zależy przede wszystkim od tego, gdzie zamierzamy ją zamontować. Jeśli ma być to dom w nowoczesnym stylu lub biurowiec to zdecydowanie powinniśmy rozważyć zakup balustrady całoszklanej. Balustrada szklana idealnie sprawdzi się w tego typu budynkach.

Balustrady całoszklane – ich najważniejsza funkcja

Balustrady montowane w środku budynku lub na zewnątrz mają przede wszystkim chronić użytkowników przed upadkiem, wypadnięciem np. na klatce schodowej, na balkonie, loggii czy tarasie. Balustrady całoszklane są elementem konstrukcyjnym stosowanym w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Ze względu na swoją transparentność nie dają one poczucia odseparowania, odizolowania od innych pomieszczeń.

Balustrady szklane, a atmosfera danego pomieszczenia

Ten typ balustrady sprawdzi się w miejscach, gdzie panuje minimalizm. Proste aranżacje, w których montowane są balustrady całoszklane, zyskają więcej światła. Dzięki przeszkleniom pomieszczenia optycznie staną się większe, bardziej przestronne.

Rzadziej balustrady szklane będą pasować do aranżacji w stylu boho, tradycyjnych, ciepłych. Przeszklenia w pomieszczeniach sprawiają niestety, że wnętrze staje się bardziej chłodne, surowe, co nie każdemu może odpowiadać. Dlatego też często balustrady całoszklane z chęcią wykorzystywane są w budynkach biurowych, gdzie ma być czysto, schludnie, estetycznie i praktycznie.

Oczywiście balustrady szklane w połączeniu z innym materiałem np. drewnem, metalem, mogą zupełnie zmienić charakter pomieszczenia i sprawić, że dane miejsce zyska wyjątkową atmosferę. Balustrady całoszklane są nowoczesnym elementem konstrukcyjnym, ale w połączeniu z innymi detalami mogą sprawdzić się w wielu budynkach, nawet tych starszych.

Dlaczego balustrady całoszklane są tak wytrzymałe?

Sekret tkwi w tym, z czego dokładnie balustrady szklane są wykonane. Do ich produkcji wykorzystuje się szkło hartowane oraz specjalny laminat, który jest wtopiony w szkło. Dzięki takiej konstrukcji, balustrady ze szkła są bardzo mocne, wytrzymałe na obciążenia, uderzenia, nacisk. Jest to bardzo ważne, gdyż należą one do elementów bezpieczeństwa zarówno w domach mieszkalnych, jak i budynkach publicznych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here