Legginsy

Może jeszcze pamiętasz czasy, gdy na obecnie popularne legginsy damskie mówiło się getry, a te ówcześnie wykonane były z bawełny lub dresowego materiału. Znacznie częściej w takim elemencie garderoby ćwiczyło się na wychowaniu fizycznym niż ubierało do codziennej stylizacji. Już od dobrych, kilkunastu lat legginsy to samodzielna część stroju, która nieraz jest znacznie chętniej noszona od tradycyjnych spodni.

Legginsy czy getry

Określenie getry jakoś odeszło już do lamusa, choć przecież w sumie te dwie rzeczy wiele się od siebie nie różnią. Legginsy damskie są zdecydowanie elegantszą formą tego elementu garderoby, którą nosi się do casualowych, jak i eleganckich stylizacji. Słowo getry bardziej kojarzy się z zajęciami wychowania fizycznego i ćwiczeniami na siłowni niż codziennym outfitem. Takie rozróżnienie jest trafne, choć także na owe spodnie sportowe mówi się po prostu legginsy.

Legginsy damskie do każdej stylizacji

Tak, to prawda, legginsy damskie pasują niemal do każdej stylizacji. Zakrywające, imitujące skórę legginsy idealnie wyglądają w zestawieniu z dłuższą bluzką, tuniką lub sukienką. Wiele pań rezygnuje ze spodni na rzecz legginsów, które pięknie przylegają do ciała i podkreślają walory sylwetki, a przy tym maskują jej mankamentu.

Niezastąpione są zwłaszcza jesienią i zimą, gdy nie chcesz rezygnować z krótkich sukienek i spódniczek, a przecież spodnie do takiego zestawienia nie pasują absolutnie, a rajstopy są słabo kryjące. Tutaj z pomocą przychodzą legginsy, które sprawiają, że sukienka i spódniczka – nawet ta krótka – staje się strojem całorocznym. Podobnie jest z tunikami, które nie są ani bluzką, ani sukienką. Także do tego elementu stroju lepiej wyglądają legginsy damskie niż spodnie.

Legginsy tylko na co dzień czy jako strój sportowy

Już mało kto ćwiczy na siłowni w dresach, z jednego, prostego powodu. W bawełnianym dresie zdecydowanie szybciej można się spocić, a ten potem przylepia się do ciała. Tutaj doskonale sprawdzają się legginsy sportowe, które wykonane są z wysokogatunkowych tkanin. Ćwiczenie w nich jest niezwykle komfortowe, a ubrana w nich możesz wykonać każdą, sportową czynność. Są także tyle elastyczne i dobrze wyprofilowane, a także wentylowane, więc w legginsach sportowych na pewno nie będziesz się pocić, a one same nie będą przyklejały się do ciała. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę ze sportem, to koniecznie zaopatrz się w legginsy tego typu, a nie popularne spodnie dresowe, z których podczas aktywności fizycznej na pewno nie będziesz zadowolona.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here