Lampy pokojowe

Lampy pokojowe mogą się od siebie bardzo różnić. Nie chodzi tu wyłącznie o różnice w ich designie, ale także o zastosowanie i sposób montażu. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym rodzajom lamp i zastanówmy się, jakie oświetlenie pokojowe może sprawdzić się najlepiej w danej sytuacji.

Lampy wiszące

To bardzo popularny tym oświetlenia. Lampy wiszące to lampy sufitowe, które montuje się najczęściej w centralnym punkcie pomieszczenia. W ten sposób mogą one skutecznie oświetlać całe pomieszczenie. Światło z nich równomiernie rozprasza się w pokoju, więc najczęściej nie ma konieczności korzystania z dodatkowych lamp. W razie potrzeby można jednak dodać do aranżacji kinkiety lub lampy stojące. W tym rodzaju lamp bardzo ważne jest to, że żarówka jest umieszczona na specjalnym sznurze połączonym z kablem. Dzięki temu znajduje się ona w pewnej odległości od sufitu. Każdy sklep z lampami ma w swojej ofercie przynajmniej kilkanaście modeli.

Plafony

To lampy sufitowe, w których żarówka znajduje się bardzo blisko sufitu. Zamyka ją klosz, który jest dość niski. Zwykle plafony dają światło rozpraszające się głównie w górnej części pomieszczenia. Z tego powodu najczęściej wybierane są jako oświetlenie pokojowe pomieszczeń, w których się nie pracuje. Do czytania lub pracy po biurku przydadzą się raczej Lampy pokojowe znajdujące się bliżej ich użytkowników np. stołowe, biurkowe, stojące. W przypadku łazienek warto plafony uzupełnić oświetleniem lustra.

Kinkiety

Każdy dobry sklep z lampami sprzedaje także kinkiety. Są to specjalne lampy, które montuje się na ścianach, a nie na suficie. Sprawdzają się doskonale do doświetlenia korytarzy i bardzo dużych pomieszczeń. Zwykle wykorzystuje się je także do aranżacji wnętrz, w których znajdują się dekoracje np. obrazy lub rzeźby. Kinkiety umożliwiają wydobycie ich piękna poprzez zabawę światłem i cieniem. Są one też bardzo przydatne przy miejscach przeznaczonych do lektury oraz relaksu przy krzyżówkach lub łamigłówkach. Dają światło, które umożliwia pracę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here