Kiedy warto stosować osuszacz powietrza?

0
1157

Często pojawiająca się wilgoć w domach wymaga skutecznych rozwiązań. Dobry osuszacz powietrza, to funkcjonalne urządzenia, które przyczynia się do obniżenia wilgoci w wybranych pomieszczeniach. Dzięki niemu unikniemy wszelkich negatywnych skutków wilgoci, takich jak pojawienie się grzyba, nieprzyjemny zapach czy odpadający tynki. Kiedy warto zdecydować się na zakup osuszacza powietrza? Podpowiadamy!

Osuszacz powietrza – kiedy jest potrzebny?

Dobry osuszacz powietrza skutecznie radzi sobie z usuwaniem nadmiernej wilgoci. Za taki wskaźnik uważa się natomiast wilgoć przekraczającą 20%. W takim przypadku w pomieszczeniu mogą występować pleśń i grzyby, co przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia, jak również samopoczucia domowników. Dodatkowo takie konsekwencje mogą przyczynić się do zniszczeń murów oraz powodować nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu. Dobre osuszacze do powietrza są szczególnie polecane do pomieszczeń takich jak łazienka, kuchnia, pralnia czy suszalnia. Należy jednak wziąć pod uwagę ich dobór. Osuszacze doskonale radzą sobie z regulowaniem wilgotności w powietrzu, ale urządzenia gorszej jakości mogą przyczyniać się do emitowania związków, które szkodzą zdrowiu. Osuszacze powietrza sprawdzą się w szczególności w pomieszczeniach domowych, które cechują się wysokim poziomem wilgoci w powietrzu. Znajdą swoje zastosowanie również w piwnicach, gdzie poziom zawilgocenia jest znacznie wyższy. Dodatkowo urządzenia tego typu można również spotkać na halach magazynowych, w biurach i na salach warsztatowych.

Jak wilgoć działa na nasz organizm?

Wątpliwości dotyczące tego, czy osuszacz powietrza jest nam potrzebny czy nie, warto rozpocząć od zastanowienia się, jakie warunki panują w naszym domu. Jeśli co jakiś czas zmagamy się z uporczywym grzybem na ścianach, często chorujemy, a także przez pewien czas nie udało nam się poradzić sobie z wilgotnością, oznacza to, że dobry osuszacz powietrza jest dla nas niezbędny. Przewlekła wilgoć, a także grzyb i pleśń wpływają na nasz organizm bardzo negatywnie. Pogłębiają dolegliwości odczuwane w artretyzmie i reumatyzmie. Osłabiają odporność i sprawiają, że łatwiej i częściej zapadamy na schorzenia dróg oddechowych. Na takie schorzenia szczególnie narażone są dzieci. Dodatkowo, jeśli jeden z domowników cierpi na alergię, to wilgoć będzie wzmacniać takie czynniki jak roztocza, podnosząc ryzyko zachorowania na astmę. Dodatkowo wilgoć może przyczyniać się do uszkodzenia konstrukcji budynku. Dochodzi do gnicia poszczególnych elementów, dlatego też jej nadmiar jest groźny nie tylko dla zdrowia, ale również dla budynku, w którym mieszkamy. Dobre osuszacze powietrza skutecznie poradzą sobie z tym zjawiskiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here