Życie w ciągłym biegu i napięciu stwarza potencjalne zagrożenie pojawienia się chorób układu krążenia. Dolegliwości sercowe są bardzo częstą przyczyny śmierci zbyt młodych osób. Jednak nie zawsze choroby są śmiertelne, ale brak odpowiedniego leczenia i bagatelizowanie zaistniałej sytuacji sprawia, że brakuje szczęśliwego zakończenia.

Objawy chorób kardiologicznych
Sygnały, które wysyła nam układ krążenia często są niezbyt wyraźnie. Jednak nie da się ich przeoczyć, więc osoba która dba o swoje zdrowie wybierze się na badania kontrolne. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?
– ból w klatce piersiowej,
– duszności,
– nieregularne bicie serca czyli arytmia, częstoskurcz i inne zaburzenia rytmu,
– podwyższone lub za niskie ciśnienie tętnicze krwi,
– drętwienie lewej ręki,
– nagły spadek kondycji fizycznej naszego organizmu.

Kiedy udać się do kardiologa?
Jeśli występuje u nas chociaż jeden z powyżej opisanych objawów. Nawet jeśli jest to jeden epizod, lepiej dmuchać na zimne i udać się do specjalisty, ponieważ zaniedbana choroba kardiologiczna zagraża naszemu życiu. Choroby serca i dolegliwości związane z układem krążenia im wcześniej zdiagnozowane i poddane leczeniu, tym większa szansa na normalne życie.

Jak żyć z chorobą serca?
Jeśli kardiolog zdiagnozuje nas i okaże się, że w naszym układzie krążenia są pewne niepokojące zmiany należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarskich.
Pierwsza sprawa, to absolutnie bez żadnych odstępstw zażywamy regularnie leki przepisane przez doktora. Niedopuszczalne jest przerywanie terapii bez konsultacji lekarskiej tylko dlatego, że lepiej się poczujemy. Czujemy się dobrze, ponieważ leki działają, jeśli przerwiemy ich zażywanie, to i dobre samopoczucie się skończy.
Zmieniamy niezdrowe nawyki żywieniowe, czyli staramy się rozsądnie podchodzić do tłustego, przetworzonego, mocno przyprawionego i słodzonego jedzenia.
Najrozsądniej jest zrezygnować z niezdrowych używek czyli papierosów i alkoholu.
Staramy się prowadzić spokojne, zdrowe życie z dużą ilością spacerów na świeżym powietrzu.

zdrowieinatura.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here