Jakie śruby ze stali nierdzewnych są najczęściej używane?

Elementy ze stali nierdzewnej znajdują zastosowanie – ze względu na swoje liczne właściwości – w wielu branżach. Dlaczego? Między innymi produkty wykonane z tego materiału są odporne na korozję, mają elegancki wygląd czy są łatwe w aspekcie obróbki. Poza tym cechują się żarowytrzymałością, posiadają dobry stosunek wytrzymałości do wagi, mogą być poddane recyklingowi itp. Nierzadko wykorzystywane są między innymi śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym i niepełnym gwintem. Co cechuje elementy z tej kategorii? Gdzie znajdują na co dzień zastosowanie?

Śruby sześciokątne z pełnym gwintem

Śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem (DIN 961/ISO 8676) – jak sama nazwa wskazuje – mają drobnozwojny rodzaj gwintu. Występują w klasie wytrzymałości 8.8, a także 10.9. Jaką tutaj zastosowano powłokę? Można zdecydować się na rozmaite warianty. Dostępne opcje to: powłoka surowa, ocynk galwaniczny, powłoka czerniona czy z zastosowanym ocynkiem płatkowym. Pamiętajcie, że nie wolno tego faktu bagatelizować. Ten czynnik wpływa bowiem na ochronę przed korozją. Producenci dokładają wszelkich starań, aby śruby dobrze wywiązywały się ze swojego zadania. Gdzie można zastosować elementy sześciokątne z pełnym gwintem? Na przykład w mechanice samochodowej. To jednak nie wszystko. Poza tym produkty z tej grupy są wykorzystywane przy budowie różnego rodzaju maszyn. Rozmaite walory sprawiają, że śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem są naprawdę bardzo uniwersalne. Sprawiają, że maszyny chodzą po prostu na odpowiednich obrotach i są wydajne.

Śruby sześciokątne z niepełnym gwintem

Nierzadko stosowane są także śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem. Co warto wiedzieć o elementach z tej konkretnej kategorii? Między innymi to, że śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem posiadają oznaczenia DIN 960 i ISO 8765. Mamy tutaj drobnozwojny rodzaj gwintu. Elementy tego typu zostały wykonane w klasie wytrzymałości 8.8 i 10.9. Nie da się ukryć, że ich zastosowanie jest generalnie zbliżone do wyżej opisywanych elementów. Także jest to między innymi bowiem branża motoryzacyjna. Pewnym zaskoczeniem może być również to, że śruby z łbem sześciokątnym z gwintem drobnozwojnym na części długości trzpienia są używane również uwzględniając budowę maszyn rolniczych. Pamiętajcie jednak, aby kupować elementy, które spełniają określone normy (na przykład w aspekcie ochrony przed korozją itp.). Wtedy jakość będzie na właściwym poziomie.

Sprawdź aktualną ofertę firmy Stalmut na stalmut.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here