Jaka dieta będzie dobra po porodzie

Czas bezpośrednio po porodzie to z jednej strony okres bardzo magiczny, cieszymy się przebywaniem z długo wyczekiwanym maluchem, czujemy dumę i radość. Z drugiej jednak strony jest to czas uczenia się nowego życia, często czas zaskoczeń, dowiadywania się o sobie nowych rzeczy, zdobywania umiejętności, których nigdy byśmy nie mieli szansy zdobyć, gdyby nie pojawienie się na świecie tego dziecka.
Młodzi rodzice uczą się jak opiekować się noworodkiem, a mama uczy się karmić piersią. Nauka ta często jest przyjemna i przysparza radości i satysfakcji. Czasem jednak może być trudna i doprowadzać do łez. Jeśli chodzi o karmienie piersią, każda para mama-dziecko jest inna i nie ma tu gotowych recept gwarantujących sukces.
Z karmieniem piersią wiążą się też dosyć znaczące zmiany związane z dietą mamy. W pierwszych dniach wskazane jest, żeby uważnie przyglądała się temu, co je. Szczególnie jeśli dziecko wydaje się mieć problemy z brzuszkiem.
Co jeść po porodzie? Najlepiej w pierwszych dniach postawić na bezpieczne i proste lekkostrawne posiłki. Na śniadanie lekkie kanapki lub jajecznica i herbata ziołowa, na obiad zupa warzywna, gotowane ziemniaki lub ryż plus gotowane na parze mięso to będą bezpieczne propozycje. Z czasem, kiedy mama widzi, że to, co je nie szkodzi jej dziecku, może stopniowo wprowadzać do swojej diety dodatkowe produkty i uważnie obserwować, co się z dzieckiem dzieje. Jeśli nie robi się ono niespokojne, nie ma kolek ani wysypki, mama może spokojnie zostawić ten produkt w diecie.
To, co je mama bezpośrednio po porodzie ma duży wpływ na dziecko dlatego warto być w tej sprawie uważną.

kobiecosc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here