usypianie niemowlaka

Jak nauczyć dziecko zasypiać? Jak usypiać niemowlę, nie kołysząc go a nie nosząc godzinami na rękach? Co robić, aby niemowlę przesypiało noc? Te zagadnienia powszechnie stawiają sobie młodzi rodzice. Jakie są najodpowiedniejsze sposoby na uśpienie dziecka?
Przeciętny noworodek przesypia aż 15–20 godzin na dzień. Ale pewnie niejednokrotnie słyszałaś, iż wielu świeżo upieczonych rodziców jest wyłącznie jedno marzenie – przespać spokojnie noc. Paradoks? Niezupełnie. Maluch nie odróżnia jeszcze dnia od nocy, więc śpi niekoniecznie wówczas, kiedy życzyliby sobie tego rodzice. Jego sen różni się bowiem od snu dorosłych – dziecko rodzi się powszechnie, czasem nawet co godzinę. To więc, iż u maluchów faza REM (czyli tzw. sen aktywny – faza szybkich ruchów gałek ocznych), stanowi ponad połowę przesypianego czasu (u dorosłych zajmuje ok. 20 proc.). Przeplata się ona z fazą nie-REM (czyli snu spokojnego) co ok. 60 minut.

Które są etiologie zajmowania się niemowlaka?

1. Głód Niemowlę poniżej szóstego miesiąca potrzebuje nocnego karmienia. Starszemu dziecku daj do picia wodę, i nie mleko. Być może po paru nocach dojdzie do wniosku, iż nie warto się budzić, jeśli w nagrodę za to nie dostaje żadnego smakołyku.
2. Potrzeba bliskości Gdy ostatnio wróciłaś do pracy, twoja pociecha może nocą domagać się dodatkowej porcji pieszczot. Lub cierpliwa, niedługo przyzwyczai się do nowej sytuacji.
3. Wyspanie Być może szkrab śpi za wiele w czasu dnia? Pamiętaj, iż co prawda noworodek przesypia ok. 22 godzin na dzień, ale rocznemu maluchowi wystarczy już tylko ok. 14 godzin snu.
4. Alergia Delikatne świerzbienie skóry wywołane krostkami czy łuszczeniem się może obudzić nawet największego śpiocha

jak usypiać niemowle skutecznie

Usypianie dziecka – od czego rozpocząć naukę?

Między 8. a 12. tygodniem życia rytm snu oraz czuwania dziecka stoi się bardziej regularny; niemowlę zaczyna interesować się oraz zasypiać zgodnie z naturalnym zegarem biologicznym wyznaczanym przez pory dnia. Oraz tak w owym etapie można rozpocząć uczyć je samodzielnego zasypiania. Wpierw warto dobrze poobserwować malca. Niektóre maluchy, jeśli są zmęczone, zaczynają trzeć oczka, różne ciągną się za ucho czy za włoski. Istotne, byś umiała zidentyfikować, gdy twoje dziecko wydaje się senne. Pomóż mu również zapoznać się odróżniać dzień od nocy.

Jak skutecznie uśpić niemowlaka?

6 skutecznych rad, jak usypiać niemowlaka!
1. Rytuały Pomagają się wyciszyć, uspokajają oraz dają poczucia bezpieczeństwa. Są pierwszym objawem tego, iż czas do łóżka.
2. Odpowiednia gorączka w sypialni Śpiący maluszek podczas snu trochę się rozgrzewa, więc przed snem dokładnie wywietrz sypialnię oraz przykryj szkraba tylko cienką kołderką.
3. Wygodna piżamka Luźne, przewiewne bawełniane ubranko do snu to już połowa sukcesu!
4. Spokój Dzieci wyraźnie wyczuwają emocje. Gdy twój szkrab czuje, iż jesteś zdenerwowana, sam także stoi się niespokojny oraz pobudzony. I toż na może nie ułatwi mu zasypiania.
5. Odpowiednia kolacja Pożywna kaszka pozwoli malcowi dotrwać aż do rana. A nie napychaj malca po uszy – przepełniony brzuszek nic nie pomaga w zaśnięciu.
6. Wyciszenie Do czytania przed snem wybieraj spokojne bajki (bez złego wilka oraz duchów). Czytaj je stopniowo oraz ściszonym głosem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here