Domowe sposoby na nadciśnienie tętnicze

Wysokie nadciśnienie tętnicze nazywane jest cichym zabójcą. Jest bowiem bardzo niebezpieczne dla organizmu ludzkiego. Wpływa na wszystkie organy, tkanki. Są trzy stopnie nadciśnienia – pierwszy, łagodny; drugi, umiarkowany; trzeci, wysoki. Określa się je na podstawie występujących pomiarów. Im wyższe, tym większe ryzyko zawału mięśnie sercowego czy udaru. Należy więc kontrolować się pod kątem występowania nadciśnienia, a w razie jego stwierdzenia – leczyć i przeciwdziałać mu.
Istnieje wiele różnych leków na nadciśnienie. Należy je zażywać dokładnie według zaleceń lekarskich, gdyż ich inne stosowanie może mieć opłakane skutki, odwrotne od zamierzonych.
Oprócz tych leków aptecznych istnieją tez rozmaite domowe sposoby stosowane na obniżenie ciśnienia tętniczego. Pochodzą one najczęściej z medycyny ludowej, w której próbowano odnaleźć i stosować proste, naturalne metody na wyleczenie określonych dolegliwości.
Metody naturalne określają, co jeść na obniżenie ciśnienia. Po pierwsze często wspomina się w tym kontekście czosnek. Ząbki czosnku powinno się spożywać nawet profilaktycznie. Codziennie choćby jeden ząbek.
Drugim spożywczym środkiem na obniżenie ciśnienia tętniczego jest owoc czarnego bzu lub aronii. Sok pozyskany z tych owoców to dość skuteczny sposób na nieduże obniżenie ciśnienia, oczywiście przy regularnym jego stosowaniu.
Innym naturalnym środkiem jest syrop z jemioły. Nie trzeba nawet chadzać po parkach i lasach, wspinać się na drzewa, żeby zrywać jemiołę – bo syrop dostępny jest w aptece.

colorowo.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here