Co jeść na śniadanie?

Prawidłowa dieta jest zdaniem lekarzy i dietetyków podstawą dobrej kondycji zdrowotnej. Tak zwane choroby cywilizacyjne – cukrzyca, nowotwory, zawały serca, udary mózgu to są skutki niewłaściwego odżywiania się. Błędy żywieniowe popełnimy wszyscy, ale wiele osób zupełnie nie docenia znaczenia prawidłowej diety, przez co niejedna z nich doprowadza do powstania nadwagi a nawet otyłości, co jest najlepszą drogą do powstania poważnych chorób przewlekłych.
Dietę warto zacząć od zaraz. Można skonsultować się z lekarzem rodzinnym oraz dietetykiem. Lekarz oceni nasz ogólny stan zdrowia i orzeknie, czy nie ma przeciwwskazań do kuracji odchudzającej. Dietetyk pomoże nam dobrać elementy diety tak, aby przy jednoczesnej redukcji wartości energetycznej dostarczała ona odpowiedniej ilości składników odżywczych, w tym minerałów i witamin.
Najważniejszym posiłkiem diety jest śniadanie. Co jesc na sniadanie aby mieć siłę i chęć do pracy czy nauki? Śniadanie powinno zawierać dużo białka oraz węglowodany, bo te gwarantują paliwo dla układu nerwowego, w tym mózgu. Na śniadanie najlepsze są gotowane jajka z dodatkiem małej ilości ciemnego pieczywa, warzywa (pomidory, ogórki, papryka). Można również przygotować jajka sadzone lub jajecznicę na patelni teflonowej bez użycia tłuszczu. Wartościowym i bardzo pożywnym porannym posiłkiem jest jogurt naturalny z musli lub ugotowana na wodzie owsianka wzbogacona jogurtem i suszonymi owocami.
Jeśli nie zdążymy zjeść śniadania w domu, to do pracy, szkoły, na uczelnię najlepiej zabrać owoce oraz zapakowaną do pojemnika sałatkę z warzyw z dodatkiem ryby lub chudego mięsa.

guzikcidotego.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here