Czym zajmuje się flebologia

Nazwa flebologia pochodzi z połączenia greckich słów oznaczających naukę o żyłach. Ta dziedzina medycyny, choć nie jest znana wielu osobom, przoduje w rozwoju technologii oraz jakości zabiegów. Lekarz zajmujący się tą dziedziną nazywany jest więc flebologiem, czyli specjalistą od chorób i niebezpiecznych dla zdrowia i życia dolegliwości związanych z żyłami. Choroby ściśle powiązane z tą dziedziną medycyny to m.in. bardzo popularne zakrzepica żył oraz żylaki.

Kim są flebolodzy?

Są to specjaliści działający w dziedzinie flebologii, czyli leczenia chorób żył. Jeśli ma się jakiekolwiek objawy, które świadczą o tym, że z naszymi żyłami może dziać się coś nienormalnego, jak np. uczucie ciężkości w nogach to bez wahania należy udać się na konsultację do specjalisty flebologii.Jednym z podstawowych badań przeprowadzanych przez lekarzy flebologów jest badanie obrazowe żył oraz tętnic, jest ono możliwe dzięki wykorzystaniu ultrasonografu Dopplera. W ten sposób lekarz jest w stanie wykryć zmiany zagrażające życiu pacjenta we wczesnym stadium rozwoju. Dzisiejsza flebologia umożliwia również dokonanie analizy przepływu żył, na podstawie tego badania specjalista jest w stanie precyzyjnie wybrać metodę leczenie dolegliwości. Leczenie żył może przebiegać w różnoraki sposób, poczynając od zażywania leków po proste zabiegi bliższe fizjoterapii takie jak leczenie laserem, drenaż limfatyczny, echoterapia, aż po skleroterapię i miniflebektomie.

Kto korzysta z usług lekarzy flebologów?

Często, przede wszystkim starsze osoby skarżą się na opuchnięte części nóg takich jak: kostki, łydki i stopy a spod skóry zaczynają być widoczne niepokojące czerwone, niebieskie lub fioletowe nazywane potocznie „pajączki”. To należy jak najszybciej postarać się o wizytę u lekarza flebologa. Dlaczego? Dlatego, że lekceważąc tego typu zalążki objawów można doprowadzić do tragicznych konsekwencji. Lekarz flebolog powinien jak najszybciej sprawdzić stan żył.W przypadku zlekceważenia objawów i odwlekania wizyty w czasie może dojść do powikłań, takich jak nieodwracalne uszkodzenie żył i innych naczyń krwionośnych. Lekarz flebolog zajmuje się również leczeniem żylaków i owrzodzeń. Jeśli Twoje życie uprzykrzają częste skurcze, lub nogi zaczynają sinieć, jak najprędzej udaj się do najbliższego lekarza, aby powstrzymać grożące Twojemu życiu niebezpieczeństwo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here