Co w Krakowie?

Co ciekawego w Krakowie? Na ile dni najlepiej przyjechać do naszej dawnej stolicy, żeby choć w małym stopniu poznać uroki tego pięknego miasta? Oto pytania, na które odpowiedzi próbują znaleźć ci wszyscy, którzy noszą się z zamiarem odwiedzenia Krakowa. Nawiasem mówiąc, trudno od tak odpowiedzieć na pytanie, co ciekawego w Krakowie, gdyż atrakcji tutaj moc. Najlepiej byłoby pomieszkać tu przez kilka tygodni i wówczas dopiero udałoby się zobaczyć nieco więcej niż w ciągu kilku dni, jak to zwykle bywa. Kraków to miasto, które oferuje bardzo wiele i tym sposobem każdy turysta znajdzie w mieście Kraka coś dla siebie.
Tu tradycja łączy się z nowoczesnością i to jest niezwykle ważne. Zresztą, chyba nie może być inaczej w obecnej dobie. Świat rozwija się w takim tempie, że musimy nadążać za zmianami. Ale z drugiej strony, musimy też to, co nowe umiejętnie łączyć z tym, co tradycyjne. Nie można się bowiem odcinać od korzeni, bo wówczas człowiek traci swoją tożsamość.
Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a miało być o krakowskich atrakcjach. Na pewno warto odwiedzić Wawel. A skoro już tam znajdziemy się to spróbujmy zobaczyć wszystko, co tylko jest udostępnione turystom. Koniecznie dokładnie przyjrzyjmy się krakowskiemu rynkowi i spenetrujmy ulice do niego przylegające. Na każdym kroku znajdziemy coś, co może nas zaciekawić. Nie można też nie odwiedzić najważniejszych kościołów w mieście, w tym Mariackiego czy oo. franciszkanów. Na turystów czekają liczne muzea, galerie sztuki, ale i dobre jedzenie w licznych barach i restauracjach.

lov3.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here