Przystępując do diety, z góry powinniśmy zakładać sukces. To trochę działanie na zasadzie samospełniającej się przepowiedni, z efektem psychologicznym, ale jednocześnie zachowanie pozwalające przygotować nam się do uniknięcia efektu jojo po osiągnięciu wymarzonej sylwetki.
Rekomendowany wcześniej dzienniczek odżywiania powinniśmy prowadzić również w czasie „po diecie”. Pomoże nam on unikać nadmiaru grzeszków kulinarnych, które przyczyniają się do szybkiego powrotu utraconych kilogramów.
Nie zaszkodzą nam drobne przestępstwa raz na jakiś czas, warto jednak sprawić, by zdrowe odżywianie stało się naszym nawykiem. Wyniki badań są bezlitosne: osoby, które restrykcyjnie przestrzegają przyjętych wcześniej założeń, nie pozwalając sobie na sięganie po produkty z czarnej listy, odnoszą dużo większe sukcesy i tym samym mają większe szanse na utrzymanie wagi. Zdrowy styl życia powinien wejść nam w nawyk i pozostać czymś zwyczajnym i codziennym także po osiągnięciu wymarzonej wagi.
Naukowcy potwierdzili także ogromną rolę śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Jego unikanie wcale nie umożliwi nam „zaoszczędzenia” kalorii. Badacze wykazali, że po ominięciu śniadania najczęściej zwiększa się wartość kaloryczną pozostałych posiłków w ciągu dnia, poza tym fakt ten wzmaga podjadanie w ciągu dnia. Jedzenie śniadań ułatwia odchudzanie i utrzymanie efektów.
Utrzymaniu dobrej sylwetki sprzyja oczywiście aktywność fizyczna. Podstawą jednak jest eliminacja niekorzystnych nawyków żywieniowych z naszego życia. Wpłynie to korzystnie nie tylko na nasz wygląd, ale i samopoczucie.

wykurzyckurzajke.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here