Złoto - najbezpieczniejsza inwestycja

Złoto-od starożytnych czasów jeden z najcenniejszych kruszców na ziemi. Aktualnie wykorzystywany do wyrobu biżuterii czy ozdabiania przedmiotów. Złoto inwestycyjne jest niestety mniej popularne od standardowego trzymania oszczędności na kontach bankowych czy lokatach. Inwestowanie w złote sztabki i monety nie odbiega zbytnio od standardowego sposobu inwestowania, jakim jest zakup akcji na giełdzie. Tutaj też kupujemy coś, w tym przypadku fizyczne złoto. Sprawdzamy indeksy giełdowe i sprzedajemy w najlepszym możliwym czasie. Jednak złoto to nie tylko inwestowanie i zarabianie. Jest to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie naszych oszczędności.

Nie mając zaufania do drukowanych pieniędzy, które z każdym dniem mogą być warte coraz mniej, warto rozważyć inwestowanie w złoto. Jest to jedna z bezpieczniejszych inwestycji kapitału. W razie bankructwa czy to banku, czy państwa, złoto nie straci na wartości. W przeciwieństwie do drukowanych banknotów, które bardzo szybko staną się o wiele mniej warte. Jako przykład można podać nasz kraj z XX wieku, gdy kilkukrotnie była zmieniana waluta. Banknoty stawały się bezwartościowe, natomiast złoto ciągle było w cenie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że złoto jest traktowane jako surowiec. Skutkuje to częstymi wahaniami cen, przez co jesteśmy narażeni na ewentualną stratę części inwestycji.

Chcąc zacząć przygodę z inwestowaniem w złoto, warto udać się do dilera, zajmującego się sprzedażą kruszców. Odpowie nam na wszystkie ewentualne pytania. Nie musimy znać żadnych specjalistycznych pojęć ani otwierać specjalnie nowych rachunków. Istnieje również możliwość zakupu złota przez internet, od autoryzowanych dilerów. Dzięki czemu wszystko przebiegnie sprawnie i bezpiecznie. Tutaj mamy dwie możliwości. Albo inwestujemy w sztabki złota, albo w monety bulionowe. Różnica jest zauważalna między nimi. Monety będą najlepsze przy małych inwestycjach, ich rozmiar nie przekracza 1 oz. Chcąc więcej zainwestować, powinniśmy zakupić sztabki złota, będą idealna przy sporych inwestycjach.

https://tavex.pl/pl/inwestowanie-w-zloto-poradnik-inwestycyjny/Skoro już złoto zakupione, inwestycja rozpoczęta warto rozważyć możliwość co do składowania złota. W bankach mamy możliwość wypożyczenia skrytki. Jednak jest to rozwiązanie dość drogie, szczególnie przy małych inwestycjach. Koszt skrytki to kilkadziesiąt złotych. Lepszym rozwiązaniem okaże się zainstalowanie w naszym domu sejfu. Jest to jednorazowy wydatek, jednak zwróci się. Nie tylko nasze złoto będzie tam bezpieczne, ale również biżuteria czy ewentualne oszczędności w banknotach.

Sprawdzamy wykresy giełdowe i okazuje się, że nasza inwestycja przyniosła dodatkowe pieniądze. Pytanie brzmi gdzie i jak to zrobić. Przede wszystkim odpadają wszelkiego rodzaju lombardy czy zakłady jubilerskie. Ceny są tam bardzo niekorzystne i prawdopodobnie niewiele zarobimy. Warto sprawdzić ceny kantorów. Jednak najlepszym sposobem będzie sprzedaż złota bezpośrednio u dilerów metali szlachetnych. Sprzedamy złoto u nich po o wiele wyższej cenie niż w lombardach czy zakładach jubilerskich.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here