Prawo budowlane i obsługa prawna wszelkich budowlanych inwestycji

Prawo budowlane jest dość restrykcyjne, gdyż nakłada na uczestników procesu budowlanego cały szereg obowiązków, do spełnienia których są oni zobowiązani (pod groźba poniesienia kary, za niewywiązanie się z ich wykonania).

Na czym polega obsługa prawna inwestycji?

Obsługa prawna inwestycji budowlanych jest pojęciem bardzo szerokim, gdyż obejmuje zarówno bardzo duża ilość prac terenowych, których przeprowadzenie jest absolutnie niezbędne, jak i konieczność dołożenia wszelkich starań, aby stan prawny inwestycji był całkowicie zgodny z obowiązującymi w danym momencie przepisami.

Wbrew pozorom bardzo często pojawiają się problemy (wynikające z bardzo rożnych przyczyn) z pozyskaniem pozwolenia na przeprowadzenie inwestycji budowlanych. To właśnie obsługa prawna inwestycji budowlanych w tym przypadku jest bardzo dobrym sposobem na zażegnanie wszystkich tych problemów. Dobry adwokat, bardzo sprawnie poruszający się w przepisach prawa budowlanego jest w stanie pomóc w załatwieniu nawet tych kwestii, które wydają się trudne i nie do rozwiązania.

Cenne porady specjalistów

Wiele firm działających w branży budowlanej bardzo chętnie korzysta z pomocy doświadczonych adwokatów, świetnie znających nawet te najdrobniejsze i wydawać by się mogło najmniej istotne kwestie związane z prawem budowlanym. Specjaliści z dziedziny prawa są niedocenionym wsparciem przede wszystkim przy wsparciu przedsiębiorstwa w dopełnieniu wszelkiego rodzaju formalności związanych z projektowaniem, wykonaniem, a także oddaniem nieruchomości do użytku.

Jeśli chodzi o obsługę prawną budowlanych inwestycji, to w tym przypadku wsparcie kancelarii adwokackich przede wszystkim opiera się na:
-przygotowywaniu umów projektów dotyczących wszelkiego rodzaju budowlanych robót,
-wsparciu na niełatwej drodze zmierzającej do pozyskania koncesji czy pozwoleń, niezbędnych do tego, aby zgodnie z przepisami prawa inwestycja budowlana mogła być realizowana,
-wsparciu w czasie wykonywania czynności dotyczących przede wszystkim warunków zabudowy czy otrzymania odpowiednich pozwoleń do przeprowadzania prac,
-prowadzenie negocjacji, mediacji czy sądowego postępowania, jeśli zajdzie taka potrzeba,
-prawnej obsłudze budowlanych inwestycji,

-reprezentowaniu inwestora budowlanego przed instytucjami państwowymi oraz samorządowymi.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here