Prawo budowlane jest dość restrykcyjne, gdyż nakłada na uczestników procesu budowlanego cały szereg obowiązków, do spełnienia których są oni zobowiązani (pod groźba poniesienia kary, za niewywiązanie się z ich wykonania).
Na czym polega obsługa prawna inwestycji?
Obsługa prawna inwestycji budowlanych jest pojęciem bardzo szerokim, gdyż obejmuje zarówno bardzo duża ilość prac terenowych, których przeprowadzenie jest absolutnie niezbędne, jak i konieczność dołożenia wszelkich starań, aby stan prawny inwestycji był całkowicie zgodny z obowiązującymi w danym momencie przepisami.
Wbrew pozorom bardzo często pojawiają się problemy (wynikające z bardzo rożnych przyczyn) z pozyskaniem pozwolenia na przeprowadzenie inwestycji budowlanych. To właśnie obsługa prawna inwestycji budowlanych w tym przypadku jest bardzo dobrym sposobem na zażegnanie wszystkich tych problemów. Dobry adwokat, bardzo sprawnie poruszający się w przepisach prawa budowlanego jest w stanie pomóc w załatwieniu nawet tych kwestii, które wydają się trudne i nie do rozwiązania.
Cenne porady specjalistów
Wiele firm działających w branży budowlanej bardzo chętnie korzysta z pomocy doświadczonych adwokatów, świetnie znających nawet te najdrobniejsze i wydawać by się mogło najmniej istotne kwestie związane z prawem budowlanym. Specjaliści z dziedziny prawa są niedocenionym wsparciem przede wszystkim przy wsparciu przedsiębiorstwa w dopełnieniu wszelkiego rodzaju formalności związanych z projektowaniem, wykonaniem, a także oddaniem nieruchomości do użytku.
Jeśli chodzi o obsługę prawną budowlanych inwestycji, to w tym przypadku wsparcie kancelarii adwokackich przede wszystkim opiera się na:
-przygotowywaniu umów projektów dotyczących wszelkiego rodzaju budowlanych robót,
-wsparciu na niełatwej drodze zmierzającej do pozyskania koncesji czy pozwoleń, niezbędnych do tego, aby zgodnie z przepisami prawa inwestycja budowlana mogła być realizowana,
-wsparciu w czasie wykonywania czynności dotyczących przede wszystkim warunków zabudowy czy otrzymania odpowiednich pozwoleń do przeprowadzania prac,
-prowadzenie negocjacji, mediacji czy sądowego postępowania, jeśli zajdzie taka potrzeba,
-prawnej obsłudze budowlanych inwestycji,
-reprezentowaniu inwestora budowlanego przed instytucjami państwowymi oraz samorządowymi.
Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl