Plastry antykoncepcyjne bez recepty

Plastry antykoncepcyjne z wyglądu niczym się nie różnią od zwykłego beżowego plastra na skaleczenia. Działają jednak inaczej, gdyż hormony zagęszczają śluz szyjkowy, co pomaga zablokować plemnikom dotarcie do komórki jajowej. Są one niezwykle łatwe w użyciu i działają jak tabletki antykoncepcyjne. Wiele kobiet zastanawia się jak dostać plastry antykoncepcyjne bez recepty.

Dla kogo plastry antykoncepcyjne są odpowiednie?

Jeśli jesteś osobą, która miałaby trudności z pamiętaniem o codziennym przyjmowaniu tabletek — plaster może być dobrym rozwiązaniem. Wystarczy pamiętać o tym tylko raz w tygodniu.

Ważysz mniej niż 90 kg lub masz wskaźnik BMI poniżej 30. Żaden z plastrów nie jest zalecany, jeśli BMI wynosi 30 lub więcej ze względu na zmniejszoną skuteczność i potencjalnie zwiększone ryzyko zakrzepów krwi. Warto więc wziąć to pod uwagę.

Chcesz mieć przewidywalne miesiączki — jeśli czujesz się komfortowo, otrzymując miesiączkę co miesiąc w tym samym czasie, może to być dobry wybór dla Ciebie.

Jak używać plastrów antykoncepcyjnych?

Plaster jest prosty w użyciu. Jedyną trudną częścią jest zapamiętanie harmonogramu zakładania i zdejmowania plastra.

Plaster można umieścić na pośladku, brzuchu, górnej zewnętrznej części ramienia lub górnej części tułowia. Wystarczy przykleić jeden, nowy plaster raz w tygodniu przez trzy tygodnie z rzędu, a następnie zrezygnować z niego podczas czwartego tygodnia.

Plastry antykoncepcyjne bez recepty — czy jest to możliwe?

W Polsce niemożliwe jest otrzymanie plastrów antykoncepcyjnych przez recepty. Wszystko dlatego, że każde środki antykoncepcyjne hormonalne przepisywane są przez lekarza podczas wizyty na receptę.

Na szczęście dzięki rozwojowi telemedycyny powstaje coraz więcej platform telemedycznych, które umożliwiają otrzymanie recepty na antykoncepcję bez wychodzenia z domu. Wystarczy połączyć się z lekarzem na konsultacje online. Podczas niej specjalista przeprowadzi z nami dokładny wywiad medyczny, zapyta o wszystkie choroby oraz przyjmowane leki i na podstawie uzyskanych informacji doradzi i poleci najlepszy dla pacjentki sposób antykoncepcji. Sprawdź lekarzy wystawiających recepty.

Pamiętaj o tym jeżeli będziesz chciała wykupić plastry antykoncepcyjne bez recepty, gdyż po przyjściu do apteki może zaskoczyć Cię niemiła niespodzianka.

Jakie są skutki uboczne i korzyści?

O każdej metodzie antykoncepcji można powiedzieć zarówno pozytywne, jak i negatywne rzeczy. Każdy jest inny — więc to, czego doświadczasz, może nie być tym samym, czego doświadcza Twoja przyjaciółka.

Zalety

Pozytywne „skutki uboczne”? Oczywiście. W rzeczywistości istnieje wiele rzeczy związanych z antykoncepcją hormonalną, które są dobre zarówno dla Twojego ciała, jak i życia seksualnego.

  • Łatwy w użyciu — to jak przyklejenie zwykłego plastra,
  • Może zapewnić bardziej regularne, lżejsze miesiączki,
  • Może usunąć trądzik,
  • Może zmniejszyć skurcze menstruacyjne i PMS,
  • Zapewnia ochronę przed niektórymi nieprzyjemnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak rak endometrium i jajnika, niedokrwistość z niedoboru żelaza, torbiele jajników i choroba zapalna miednicy mniejszej.

Negatywne skutki uboczne

Wszyscy martwią się negatywnymi skutkami ubocznymi, ale dla większości kobiet nie stanowią one problemu. Pamiętaj, że wprowadzasz hormony do swojego organizmu, więc dostosowanie się może zająć kilka miesięcy. Daj sobie czas.

Rzeczy, które prawdopodobnie ustąpią po dwóch lub trzech miesiącach:

  • Krwawienie pomiędzy miesiączkami,
  • Tkliwość piersi,
  • Nudności i wymioty.

Rzeczy, które mogą trwać dłużej:

  • Podrażnienie w miejscu umieszczenia plastra na skórze,
  • Zmiana popędu płciowego.

Czy plastry antykoncepcyjne są skuteczną metodą? Jak najbardziej tak. Ich skuteczność zależy jednak w pełni od prawidłowości ich stosowania. Przy idealnym użyciu: 99,7% skuteczności, jednak przy typowym użyciu: 93% skuteczności. Miej jednak na uwadze to, żeby w pierwszej kolejności udać się do lekarza, gdyż plastry antykoncepcyjne bez recepty są niemożliwe do uzyskania w Polsce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here