Palenie po wyrwaniu zęba

Wiele osób po leczeniu dentystycznym a szczególnie po wyrwaniu zęba, zastanawia się czy po wyrwaniu go można palić papierosy. Jest to bardzo ważna kwestia dla osób, które palą regularnie, wręcz nałogowo. Warto wiedzieć, że palacze narażeni są na dłuższe gojenie się raz,a w efekcie czego na suchodół czy zapalenie okostnej. Każdy zapalony papieros po tym zabiegu stomatologicznym może spowodować bardzo duże powikłania. Jeżeli zastanawiasz się czy po wyrwaniu zęba można palić, to już wiesz, że jest to ogromne zagrożenie dla organizmu.

Wiele osób żyje w przekonaniu, że wyrwanie zęba to bardzo błahy zabieg, niewymagający dbania o stan dziury po zębie. Nie ma nic bardziej mylnego od takiego przekonania. Dziura ta jest narażona na bardzo wiele czynników począwszy od jedzenia a kończąc na papierosie. Wiele osób uważa, że po wyrwaniu można palić drugą stroną twarzy. Fakt to może zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań, ale dalej stwarza ich ryzyko. Ryzyko małe czy duże to w dalszym ciągu ryzyko! Nikotyna rozpuszcza skrzep i może skończyć się krwotokiem i pustym zębodołem. Nie chcemy tego przeżywać prawda? Potwierdzam, że takie powikłania są dużo bardziej dotkliwe od samego wyrywania zęba. Chwila przyjemności nie jest warta godzin bólu, na jakie narażona jest rana po zabiegu wyrwania zęba. Może się okazać, że potrzebne będą kosztowne antybiotyki do wyleczenia stanu zapalnego. Sam pomyśl, czy warto. Chyba nie, prawda?

Właśnie się dowiedziałeś czy po wyrwaniu zęba można palić papierosy. Przemyśl tę decyzję. Wiem, że papierosy silnie uzależniają i niepalenie ich może być ogromnym wyzwaniem, jednak warto spróbować silnej woli, chociażby po tym zabiegu stomatologicznym. Zęby to bardzo ważna część ludzkiego organizmu, warto więc zadbać, by chociaż gojenie dziur po nich mogło przebiegać w bezpiecznych i higienicznych warunkach. Z pewnością papierosy nie stworzą takich warunków. Pal po zabiegu na własną odpowiedzialność i bądź świadomy wszystkich zagrożeń wynikających z niedbania o ranę zabiegową.

geostrefa.pl

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here