Malta - pomysłowe wakacje dla każdego

Niekiedy nie mamy pomysłu na interesujące wakacje, łączące w sobie możliwość zwiedzania, plażowania i poznawania ludzi. Wiele atrakcji oferuje Malta – wakacje tu spędzone pozostaną niezapomniane na długi czas.

Malta to ciekawa propozycja zarówno dla osób, które lubią rozrywkę, jak i dla tych którzy preferują spokojny wypoczynek. Właśnie dlatego to idealne miejsce zarówno dla młodszych, jak i starszych osób.

Na Malcie zobaczymy piękne krajobrazy – wybierając podróż na Anchor Bay, możemy się spodziewać zapierających dech w piersiach widoków. Poza standardowym plażowaniem możemy wybrać się na wędrówkę po stromych zboczach i zobaczyć piękne skaliste formacje. Należy przy tym pamiętać, aby nie zapędzać się w nieznane sobie zakątki – Maltańczycy często chronią swoje domostwa za pomocą psów obronnych – a przy tym często o tym nie informują. Dla przeciętnego turysty nie jest jasne, gdzie prowadzi dana droga i czy nie znajduje się właśnie na czyjejś posiadłości. Jednak mimo wszystko wędrówki na własną rękę oferują wiele atrakcji.

Poza przepiękną naturą Malta ma do zaproponowania stolicę – Valettę, która jest wpisana na listę UNESCO. Zobaczymy tutaj liczne zabytki, a miasto wspaniale łączy nowoczesność z tradycją. Wąskie uliczki kończące się niezapomnianymi widokami na morze, barokowe zabytki, budowle z piaskowca, doskonale zagospodarowana przestrzeń – to niewątpliwe zalety Valetty.

Osobny dzień warto poświęcić na zwiedzenie starożytnej Mdiny, a także znaleźć czas na zwiedzenie Rabatu, gdzie czekają katakumby św. Agaty, które są pierwszym przejawem chrześcijaństwa na wyspie.

Ciekawym i wartym odwiedzenia miejscem jest wioska Marsaxlokk, gdzie zjemy smaczne, świeże ryby, a także zobaczymy mnóstwo kolorowych łodzi. W okolicy jest również wiele polnych dróg, którymi można się udać na piesze wędrówki. To miejsce szczególnie ciekawe dla osób lubiących fotografię.

Odwiedzając Maltę, warto też wybrać się na wycieczkę promem do Gozo. To nieco spokojniejsza wyspa, która również skrywa w sobie wiele atrakcji, w tym wieże, rotundy i bazyliki.

Po zwiedzeniu wszelkich atrakcji warto się zrelaksować w Paceville, części St. Julians. To mekka wszystkich imprezowiczów – są tutaj liczne puby, kluby i restauracje. Można skosztować różnych trunków i dań. To tutaj znajdują się najlepsze hotele, takie jak Westin i Intercontinental. Zobaczymy tutaj drogie jachty i duże kasyna.

Należy pamiętać, że na Malcie jest dość drogo. Za jedzenie będziemy musieli raczej dużo zapłacić, jednak niektóre produkty, np. smaczne wino, są tanie. Na co dzień będziemy musieli się też zaopatrywać w wodę, gdyż ta płynąca z kranów jest niesmaczna. Ciekawą i pożywną przekąską jest pastizzi – forma pasztecika z różnorodnymi nadzieniami. Tańszą formą noclegów będą natomiast hostele i akademiki. Transport na Malcie jest dość problematyczny, autobusy nie przyjeżdżają na czas lub stoją w korkach. Taka podróż krętymi uliczkami Malty nie jest najprzyjemniejsza, jednak czas tam spędzony na pewno wynagrodzi niedogodności.

weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here