Z biegiem lat i rozwojem nauki zwiększa się nasza świadomość dotycząca opieki nad naszymi pupilami. Chcemy dla nich jak najlepiej, a zdrowe żywienie to przepis na długie i dobre życie dla naszych psów. Coraz częściej właściciele decydują się na przyrządzanie domowego jedzenia dla psa, by mieć pełną kontrolę nad tym, co podajemy naszemu przyjacielowi.
Czym jest jednak domowe jedzenie dla psa? Niektórzy błędnie uznają je za odpadki ze stołu, pozostałości z posiłku domowników. Nic bardziej mylnego – chodzi tu raczej o samodzielne przygotowanie odpowiednie zbilansowanych posiłków. Zdania na temat odpowiedniej diety czworonogów są jednak bardzo podzielone. Mówi się, że domowe jedzenie dla psa powinno się składać z mięsa, warzyw oraz skrobi. Niestety tyle samo jest zwolenników, jak i przeciwników – wielu właścicieli stosuje dla psa jedzenie BARF, czyli surowe mięso, będąc przekonanym, iż żołądki psów nie przywykły przez wieki do takich pokarmów jak popularne w domowym jedzeniu dla psa ryż i warzywa. To, czy zdecydujemy się na jedną czy drugą opcję zdaje się drugorzędne, gdyż na pierwszym miejscu staje to, że jesteśmy świadomi tego, co tak naprawdę je nasz pies. Warto zauważyć, że obie z diet polecają lekarze weterynarii.

Domowe jedzenie dla psa nie jest jednak pozbawione wad. Niezależnie od tego na którą wersję się zdecydujemy – gotowaną czy surową – przyrządzanie tego rodzaju posiłków może być problematyczne dla osób zapracowanych lub też podróżujących z psem. W obu przypadkach mamy bowiem do czynienia z łatwo psującymi się składnikami, wymagającymi odpowiedniego przygotowania i przechowywania. Warto jednak zainteresować się tematem tego rodzaju odżywania, gdyż w przeciwieństwie do tanich i popularnych saszetek czy puszek – często z ukrytym składem – mamy pełną świadomość, co ląduje w psiej misce.

malemen.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here