Kameralna kawiarnia w stylu loftowym

Otwierając nową kawiarnię, myślimy o wielu rzeczach, w tym również o tym, jaka stylizacja wnętrza byłaby najlepsza. Jednym z ciekawych pomysłów do nowoczesnej, kameralnej kawiarni może być stylizacja loftowa, która sprawi, że całe pomieszczenie wyda się lekkie i przestronne. Dodatkowo świetnie wpasuje się w obraz nowoczesnego miasta i na pewno przyciągnie do siebie miłośników zarówno dobrej kawy, jak i współczesnego designu.

Styl loftowy: przestrzeń i lekkie meble

W stylu loftowym doceniamy przede wszystkim jego przejrzystość. Dominują w nim jasne, przestronne pomieszczenia, w których ilość ścian czy innych “przegród” zostaje zminimalizowana. Cenimy industrialne elementy, jak ceglane ściany, metalowe dodatki czy ażurowe, kute schody. Nic więc dziwnego, że idealnie nadaje się on do nowoczesnej kawiarni, w której pozwala wykorzystać naturalne zalety kupionego lub wynajętego pomieszczenia. Często ogranicza wszelkie dekoracje do minimum, sprawiając, że w tym surowym wnętrzu najważniejsi są ludzie, którzy się tam spotkali – i oczywiście kawa.

Jednocześnie w stylu loftowym dominują charakterystyczne, lekkie meble. Powinny posiadać jak najmniej zamkniętych powierzchni, a metalowe stelaże są z kolei mile widziane. Dlatego też warto zadbać o to, aby właśnie tego typu wyposażenie pojawiło się też w kawiarni. Po jakie warto sięgnąć?

Okrągłe stoliki kawowe

Jednym z dobrych wyborów mogą być okrągłe stoliki kawowe, które świetnie sprawdzą się w takim miejscu. Ich wybór pomoże w ciekawej aranżacji całego pomieszczenia, tworząc dla wszystkich gości ich własne, kameralne przestrzenie wokół blatu. Co więcej, okrągłe stoliki kawowe otoczone wygodnymi fotelikami dodadzą niemal domowego charakteru twojej kawiarni, przypominając większości gości o ich własnych, ulubionych kącikach kawowych.

Jeśli chcesz dla swoich gości przeznaczyć nieco więcej miejsca, zamów okrągłe stoliki kawowe w zestawie dwóch, uzupełniających się nawzajem mebli, z których jeden jest nieznacznie wyższy, a drugi odrobinę niższy. Ich połączenie sprawia, że oferują więcej miejsca, a jednocześnie prezentują się bardzo ciekawie.

Regalik na książki i gazety

Loftowa kawiarnia może być miejscem nie tylko spotkań, ale też relaksu przy ulubionej gazecie lub książce. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się spędzić w niej czas właśnie w ten sposób, szczególnie jeśli właśnie w tym ciekawym miejscu dostępne są lektury, po które inaczej nie mogliby sięgnąć.

Dlatego, aby przyciągnąć więcej osób, możesz zdecydować się na umieszczenie również w swojej kawiarni wybranych książek oraz czasopism. Warto ułożyć je na odpowiednio dopasowanym regaliku, na którym będą pięknie się prezentować i zachęcać do sięgnięcia po jedną z nich. Co więcej, sam regał może stać się również ciekawą ozdobą takiego wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here