Jaki wystrój sprawdzi się w biurze

Wystrój biura wpływa nie tylko na to, jak naszą firmę odbierają klienci. Ma również znaczenie dla komfortu pracy, w końcu spędzamy w tym miejscu średnio 1/3 swojego dnia. Stworzenie przyjaznej atmosfery w pomieszczeniu zaczyna się już na etapie wykończenia, czyli wyboru koloru ścian i pokrycia podłóg. Jeśli rozważasz zakup wykładziny do biura, dowiedz się na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji.

Wykładziny dywanowe do biura – materiał

Podłoga w biurze będzie dość intensywnie eksploatowana. Powinna być więc odporna na kółka biurowych krzeseł i obuwie. Do takich pomieszczeń najlepiej sprawdzają się wykładziny wykonane z tworzyw sztucznych. Są odporne na odkształcenia , ugięcia i przetarcia.

Wykładziny biurowe z poliamidu lub polipropylenu łatwo utrzymać w czystości – nie odbarwiają się i nie wchłaniają zanieczyszczeń. Wysoka sprężystość i trwałość tworzyw sztucznych zapewni estetyczny i przytulny efekt końcowy.

Decydując się na wykładzinę z naturalnej wełny, uzyskamy bardziej luksusowe wykończenie. Należy jednak pamiętać, że wełna jest materiałem delikatniejszym i bardziej wymagającym jeśli chodzi o pielęgnację. Poza tym, nowoczesne tworzywa sztuczne potrafią świetnie imitować wygląd naturalnej wełny.

Wykładziny biurowe – rolka czy płytki?

Wykładziny z reguły możemy zakupić w formie rolek lub płytek. To co różni je od siebie, to podkład. Tradycyjne wykładziny w rolce tkane są na jucie lub filcu. Są cienkie i zabezpiecza się je klejem, by pozostawały nieruchomo na podłodze.

Płytki z kolei montuje się na specjalnym płynie antypoślizgowym. Kupując Wykładziny dywanowe do biura w formie płytek, zapewniamy sobie możliwość łatwej wymiany uszkodzonych fragmentów dywanu. Wystarczy jedynie wymienić uszkodzony element. Możemy również stworzyć ciekawe kompozycje układając poszczególne elementy we wzory.

Wykładziny do biura – czystość i pielęgnacja

Dywany z włókien syntetycznych nie pochłaniają zabrudzeń, należy jednak zaplanować regularne sprzątanie. Przynajmniej raz w roku należy taką wykładzinę wyprać specjalnymi środkami chemicznymi. Ponadto, warto na bieżąco usuwać zaplamienia powstałe np. w wyniku rozlania kawy lub herbaty. W przypadku wykładziny w formie płytek, łatwiejsze może okazać się po prostu wymienienie zniszczonego elementu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here