Jak wybrać dobry płyn do czyszczenia dywanów

Płyny do czyszczenia dywanów powinny być wybierane z należytą uwagą, ponieważ w skrajnych wypadkach mogą powodować odbarwianie i uszkodzenie włókien. Godny polecenia płyn do czyszczenia dywanów jest skuteczny, a jednocześnie delikatny dla tkaniny i skóry rąk. Wszelkie prace tego rodzaju warto jednak wykonywać w rękawicach ochronnych.

Jakie płyny dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne produkty, które cechują się odmienną ceną, konsystencją oraz skutecznością działania. Wybrane wyroby przeznaczone są do prania ręcznego, a inne można stosować w przypadku specjalnych odkurzaczy piorących.

W jaki sposób stosuje się płyny do czyszczenia dywanów?

Sposób użycia danego płynu do czyszczenia dywanów określony jest przez producenta. Niektóre z nich stosuje się bezpośrednio na włókna dywanu, a inne wymagają uprzedniego rozcieńczenia określoną ilością wody.

Czym cechuje się godny polecenia płyn do czyszczenia dywanów?

Godny polecenia produkt powinien być skuteczny, a jednocześnie nie może powodować uszkodzenia delikatnych włókiem dywanu. Poza tym, musi on efektywnie usuwać przykry zapach oraz tłuste plamy. Cena płynu nie może być wygórowana, ale w tym wypadku nie warto decydować się na produkty najtańsze, które zwykle są mało skuteczne oraz zawierają liczne związki, które mogą powodować uszkodzenie włókiem dywanu lub reakcje alergiczne skóry. W przypadku odkurzaczy piorących i prania mechanicznego należy wybierać produkty niskopieniące, ponieważ piana wydobywająca się ze zbiornika może uszkodzić mechanizm odkurzacza, w tym łożysko czy turbinę. Warto dodać, że zbyt agresywnie działające związki chemiczne dodawane do niektórych płynów osłabiają włókna dywanu oraz sprawiają, że kurz i inne zanieczyszczenia osiadają na nich szybciej. Nie bez znaczenia jest również pH danego produktu. W tym wypadku wartość ta powinna być dobierana w zależności od rodzaju dywanu. Godny polecenia Płyn do czyszczenia dywanów powinien być przyjazny dla środowiska i musi ulegać biodegradacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here