Jak urządzić pokój dla chłopca

Jako rodzice od czasu do czasu stoimy przed koniecznością zaplanowania remontu i zmiany aranżacji w pokoju dziecka. Wystrój pokoju chłopca przeważnie różni się od pokoju dziewczynki. Jeśli nie masz pomysłu na urządzenie pokoju dziecka i szukasz inspiracji projektowych, to zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Pokoje dziewcząt i chłopców są różne

Jak ze wszystkim, dekorowanie pokoju dziecięcego różni się znacznie w zależności od płci dziecka. W wielu poradnikach i artykułach można znaleźć inspiracje do zaprojektowania pokoju dla dziewczynki, jednak dekorowanie pokoju dla chłopca wydaje się trudniejszym zadaniem. Przede wszystkim istnieje wiele różnic, jeśli chodzi o motywy, które można wybrać dla chłopców i dziewczynek. Jeśli twój syn kocha samochody, dlaczego nie udekorować jego sypialni z pamiątkami samochodowymi, takimi jak plakaty samochodów, naklejki ścienne samochodów lub koce z samochodami? Istnieją również pewne subtelne różnice, takie jak kolory, które można wybrać dla pokoju chłopca, ponieważ kolory, które pasują do pokoju dziewczyny mogą być zbyt śmiałe dla pokoju chłopca. Tak więc, gdy dekorujesz pokój chłopca, lepiej unikać na przykład koloru różowego w dekoracjach. Jeśli chodzi o wybór dywanów, to z pomocą przychodzi firma kochamydywany. Na potrzeby klienta dokonali podziału dziecięcych dywanów na młodzieżowe, dywany dla dziewczynek i dywany dla chłopczyków. Dywan dziecięcy może oznaczać całe spektrum modeli o rozmaitych cechach.

Kolorystyka odzwierciedlająca jego osobowość

Jeśli chodzi o dekorowanie pokoju chłopca, musisz utrzymać go lekkim, jasnym i zabawnym stylu. Ciemny, ponury pokój może wydawać się dobrym pomysłem, ale w rzeczywistości jest to jeden z najgorszych sposobów dekorowania pokoju chłopca. Pomyśl o tym: Co robi twój syn, gdy jest sam w swoim pokoju? Czy chce być w pokoju, który sprawia, że czuje się odizolowany i samotny? Z pewnością nikt nie chciałby przebywać w takim ponurym pomieszczeniu. Podczas gdy dekorowanie jasnego i świetlistego pokoju może wydawać się proste, w rzeczywistości wymaga sporo planowania, zwłaszcza jeśli Twój syn jest kreatywnym dzieckiem. Na przykład, możesz chcieć, aby pokój Twojego syna odzwierciedlał jego osobowość i zainteresowania, więc będziesz musiał upewnić się, że tak będzie w wypadku wystroju jego pokoju. Dekorując pokój chłopca, musisz zachować lekkość i jasność, aby twój syn mógł łatwo znaleźć przestrzeń do bycia kreatywnym i pomysłowym.

Łóżko udekorowane tematyczną pościelą

Podczas dekorowania pokoju chłopca można mieć na uwadze jego zainteresowania. Na przykład, jeżeli twój syn kocha samochody, to może warto przemyśleć zakup takich dodatków jak samochodowa pościel, samochodowa poduszka, lub samochodowe prześcieradło. Jeśli Twój syn kocha ciężarówki, możesz wybrać pościel z ciężarówkami, prześcieradła lub poduszki z ciężarówkami. Możesz również znaleźć zestawy pościeli, które obracają się w tematach, takich jak Star Wars, LEGO, piłka nożna lub inne sporty. Trzeba zachować rozwagę, żeby jednak ilością tematycznych dodatków nie przesadzić i nie sprawić, żeby pokój był męczącym dla oka pomieszczeniem. Jeśli na przykład mamy tematyczną tapetę, pościel lub inne dodatki, to korzystając z podpowiedzi znajdujących się na zdjęciach w sklepie dywanywitek.pl najprawdopodobniej, w tym wypadku, lepszą opcją będzie wybranie jednokolorowego dywanu – dobrą opcją może być dywan szary.

szary dywan

Zorganizuj atrakcyjną przestrzeń do nauki

Biurko lub miejsce na rozwijanie swoich zainteresowań i odkrywanie ciekawego świata jest świetnym dodatkiem do każdego pokoju, a szczególnie dobrze sprawdza się w pokoju chłopca. Dzięki temu, że rodzice przemyślą jakie hobby i zainteresowania ma ich syn, dając jednocześnie synowi bardziej zorganizowaną i czystą przestrzeń do pracy, to przyczynią się do tego, że czas wolny dziecka będzie pożytecznie i efektywnie spędzony. W części pokoju, która ma być przeznaczona na naukę i rozwijanie zainteresowań dziecka świetnie sprawdzi się biurko, które składa się z blatu i części metalowych. Przeniesie to dziecko w świat wynalazków i warsztatów. Sklep internetowy platformamebli.pl na swojej stronie prezentuje wiele rewelacyjnych biurek pasujących do pokoju dziecka.

Końcowe wskazówki

Dekorowanie pokoju jest sztuką samą w sobie, i nie musisz robić tego wszystkiego na raz. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby rozpocząć od jednego, małego szczegółu pokoju, zakończyć ten etap i następnie przejść do następnego etapu. Zanim przystąpisz do zakupów i planowania remontu, to konieczne jest, aby przemyśleć to, w jaki najlepszy sposób można wykorzystać przestrzeń, którą masz do dyspozycji. Jeśli dziecko jest większe, to można z nim przedyskutować swoje i jego pomysły i dopiero wtedy podjąć konkretne decyzje. Być może okaże się, że zamiast sporej ilości pamiątek i zabawek, chłopak wolałby jeden ładny plakat z fascynującą go dziedziną.
Pokój chłopca wygląda zupełnie inaczej niż pokój dziewczynki. Kolorystyka pokoju, tematyka dekoracji lub nawet ich ilość powinna więc być dostosowana do płci dziecka i jego zainteresowań. W końcu, to dziecko będzie spędzać najwięcej czasu w swoim pokoju. Życzymy powodzenia w planowaniu aranżacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here