Hurtowa sprzedaż odzieży używanej

Odzież z drugiej ręki stanowi obecnie jeden z najbardziej popularnych towarów. W związku z tym dużym zainteresowaniem cieszą się hurtownie, zajmujące się sprzedażą używanej odzieży, sprowadzanej z krajów zachodnich. Im lepsze jakościowo ubrania i dodatki, tym popyt na nie jest większy, zarówno wśród właścicieli second handów, jak i ich klientów.

Odzież używana – zakupy w hurcie

Import używanych ubrań, pasków, torebek, butów oraz biżuterii i dodatków stanowi ogromny rynek. Towar jest w większości sprowadzany z Anglii, dość często z Irlandii, Szkocji, a także z Niemiec. W zależności od potrzeb importer odzieży używanej może korzystać z usług jednego lub wielu dostawców, którzy oferują artykuły różnej jakości. Asortyment produktów z drugiej ręki jest zazwyczaj dzielony na odzież i dodatki niesortowane, sortowane, cream oraz outled. Importerzy zajmują się sprzedażą sprowadzonych ubrań do mniejszych hurtowni oraz sklepów typu second hand. Cały proces odbywa się na kilka sposobów: sprzedaż prosto z TIRa, w hurtowni, a także poprzez platformy sprzedażowe w sieci oraz sklepy internetowe.

Rodzaje odzieży używanej

Najtańsza i ciesząca się największym zainteresowaniem jest odzież niesortowana. Sprzedawana jest w paczkach, w których można znaleźć każdy rodzaj ubrań, zarówno dla dzieci i dorosłych, na wszystkie pory roku. Artykuły sortowane są dzielone według płci, wieku, sezonu, a także dość często wg modelu, np. oddzielnie kurtki, spodnie, spódnice itp.. Renomowany importer odzieży używanej powinien mieć w swojej ofercie towar typu cream oraz outled. Odzież cream to najwyższej jakości ubrania z drugiej ręki – markowe, bez śladów użytkowania. Natomiast outled pochodzą ze sklepowych wyprzedaży, są to również końcówki serii oraz artykuły z defektami – ubrania z metkami, nieużywane.

Importer odzieży używanej – obsługa klienta

Doświadczeni importerzy, którzy korzystają z usług wielu zagranicznych sortowni i posiadają dostęp do odzieży wysokiej jakości, zazwyczaj prowadzą sprzedaż na preferencyjnych warunkach. Upusty przy większych zakupach, dodatkowe korzyści dla stałych odbiorców, a także możliwość negocjacji cen, stanowią jeden z elementów pracy każdego importera odzieży typu second hand.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – importerem odzieży używanej

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here