Filmy Stevena Spielberga

Każdy od czasu do czasu lubi sobie obejrzeć jakiś film, czy to w domowym zaciszu, bądź udając się na seans do kina. Filmy dzielą się na różne gatunki, bardzo często to nasz nastrój decyduje o wyborze konkretnego filmu. Gdy mamy ochotę się pośmiać to wybieramy komedie bądź kino familijne, jesli chcemy się wzruszyć to oglądamy dramaty, melodramaty. Jeśli chcemy podczas seansu odczuwać strach to horror, bądź thriller będzie idealnym gatunkiem filmu. Filmy akcji, sensacyjne, przygodowe oglądają fani efektów specjalnych, dynamicznych pościgów, efektownych scen walk.
Przy wyborze filmu, oprócz jego gatunku, liczy się dla nas także reżyser, który go stworzył, oraz obsada aktorska. Można sobie zadać pytanie jakie filmy warto obejrzeć?, otóż dla nieco starszych fanów kina najbardziej w pamięci zapadają klasyki, czyli filmy, które na stałe wpisały się annałów kinomatografii. Z pewnością wiele filmów reżysera Stevena Spielberga dzierży miano klasyków, które zapisały się w historii kina. Najbardziej rozpoznawalnym filmem tego reżysera jest Indiana Jones, opowiadający o przygodach archeologa, którego gra Harrison Ford. Film doczekał się czterech części, pierwsza z 1981 roku nosi nazwę „Poszukiwacze zaginionej arki”. Druga powstała w roku 1984 nazywa się „Świątynia zagłady”. Trzecia część z roku 1989 nosi nazwę „Ostatnia krucjata”, w której Harrison Ford stworzył niezapomniany duet z Seanem Conery, słynnym brytyjskim aktorem, który wcielił się w rolę taty Indiana Jones. Ostatnia czwarta część została nakręcona w roku 2008 pod tytułem „Królestwo kryształowej czaszki”.
Steven Spielberg jest także reżyserem jednego z najbardziej dochodowych filmów w historii kina. W 1993 roku stworzył „Jurrasic Park”, film został nagrodzony trzema oscarami. Akcja filmu rozgrywa się na fikcyjnej wyspie, na której naukowcy stworzyli genetycznie zmodyfikowane dinozaury, które uwalniają się i sieją spustoszenie. Film doczekał się kilku kontynuacji, Steven Spielberg stworzył jednak tylko drugą część w 1997 roku powstał „Zaginiony świat”.

genotype.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here