Drzwi szklane czy przeszklone? Poznaj najważniejsze zalety

Szkło, ze względu na swój minimalistyczny i nowoczesny charakter, coraz częściej staje się istotnym elementem aranżacji wnętrz. Dzięki różnorodnym technikom obróbki przedmioty wykonane z tego materiału dają szerokie możliwości dekoracyjne. Nic więc dziwnego, że ze szkła wytwarza się obecnie stoły, ławy, fronty mebli, a nawet… drzwi. Czy jest to jednak bezpieczne i praktyczne? Zobacz, czym charakteryzują się drzwi szklane i przeszklone!

Specjaliści z firmy Dobre Dla Domu wyjaśniają, jakie są zalety drzwi szklanych i przeszklonych. Przeczytaj artykuł i sprawdź, dlaczego warto wpuścić do swojego domu więcej światła.  

Drzwi przeszklone – sposób na doświetlenie wnętrza 

Skrzydła drzwiowe z przeszkleniami pozwalają akcentować funkcjonalny podział domowej przestrzeni, a jednocześnie nie blokują dostępu światła do poszczególnych pomieszczeń. Sprawdzą się więc przede wszystkim we wnętrzach pozbawionych okien, jak łazienka czy ciemna kuchnia. Nadadzą aranżacji lekkości i optycznie powiększą pomieszczenie dzięki wykorzystaniu naturalnego światła. Przenikające przez szkło promienie słoneczne tworzą bowiem wrażenie głębi. 

Przeszklenia w drzwiach mogą mieć różne kształty, rozmiary i faktury – od niewielkich półtransparentnych fragmentów osadzonych pomiędzy panelami po duże tafle zajmujące niemal całą powierzchnię skrzydła. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj szyby – mrożona lub piaskowana będzie dość przejrzysta, matowa – zapewni wysoki stopień intymności. 

Drzwi przeszklone

Drzwi z przeszkleniami – linia Arco

Drzwi szklane – recepta na nowoczesną aranżację 

Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań mogą iść o krok dalej i zdecydować się na drzwi szklane, czyli w całości wykonane z tafli szkła zamontowanej na odpowiednio dopasowanej ościeżnicy. Do ich produkcji wykorzystuje się szkło hartowane, czyli uzyskane w wyniku precyzyjnej obróbki termicznej. Dzięki temu procesowi szkło staje się bardziej wytrzymałe i zyskuje tzw. bezpieczną siatkę spękań (w razie stłuczenia nie powstają ostre krawędzie).  

Drzwi szklane, poza maksymalnym doświetleniem wnętrza, zapewniają również szerokie możliwości aranżacyjne. Pomiędzy taflami szyby można bowiem umieścić folię dekoracyjną, dopasowaną do ogólnej stylistyki pomieszczenia. Może się na niej znaleźć wzór tropikalnych liści, kamienia, abstrakcyjnego fraktala itp. Interesujący efekt daje również ceramiczny nadruk na szkle, pozwalający dekorować drzwi nawet najbardziej fantazyjnymi kształtami. 

Drzwi szklane

Drzwi szklane – linia Galla

Zobacz ofertę różnych modeli w drzwi w sklepie Dobre Dla Domu

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here