Dlaczego Polacy emigrują do UK?

Cały czas, zarówno w mediach jak i w naszym życiu osobistym, słyszy się jak wiele osób wyjeżdża za granicę. Dlaczego te liczby wciąż rosną? Dlaczego tak wiele Polaków decyduje się na takie zmiany?
Głównym powodem są na pewno zarobki. Nie ma co się oszukiwać, w Polsce zarobki nie są zbyt satysfakcjonujące. Ceny za żywność, wynajem mieszkania, rachunki- wszystko kosztuje. Płaca minimalna w Polsce wynosi ok. 1500 zł netto miesięcznie podczas gdy np. w Wielkiej Brytanii ok 300 funtów na tydzień brutto. Życie za granicą jest po prostu dużo łatwiejsze. Pracując w Polsce często ludzie żyją od miesiąca do miesiąca, brakuje na opłaty.
Dodatki np. w Wielkiej Brytanii są również łakomym kąskiem. Child Tax Credit na dziecko wynosi obecnie ok. 20 funtów tygodniowo. Do tego można starać się o dofinansowanie do mieszkania tzw. Housing Benefit oraz Child Benefit i Working Tax Credit. W Polsce obecnie realizowany jest program „500+” i ma wejść w życie „Mieszkanie +”. Jest to pomoc biedniejszym rodzinom czy młodym ludziom. Mimo to ilość dodatków poza granicami kraju jest bardziej korzystna.
Za granicą można żyć normalnie. Co to znaczy? Żyje się stabilniej, jest większa kultura osobista. Podejście do drugiego człowieka również jest inne. Nie traktuje się człowieka z góry, nie ocenia bezpodstawnie. Nawet kultura jazdy jest lepsza w UK. Piesi w Polsce muszą się naczekać aż samochód zatrzyma się przed pasami, podczas gdy w Wielkiej Brytanii samochody od razu się zatrzymują.
Są to główne powody dla których Polacy wolą opuścić swój ojczysty kraj. Czy można to zatrzymać? Na pewno, ale wiele zależy od osób rządzących Polską. Czas skupić się na obywatelach a nie tylko na sobie.

snikersik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here