Dawno już zapomnieliśmy o znakomitej rozrywce, jaką niesie za sobą inteligenta, błyskotliwa, nierzadko uszczypliwa rozmowa. Skupiamy się na multimediach, na rzeczach nas otaczających, podczas gdy najlepszą rozrywkę może zapewnić nam druga osoba. Niestety, musi być do tego spełniony jeden, podstawowy warunek; żaden z uczestników rozmowy nie może nadmiernie intelektualnie przerastać drugiego. To piekło dla ludzi inteligentnych?
Nieprawdą jest, że jedynie przeciwieństwa się przyciągają. W takim przypadku nawet trudniej nawiązać dialog; wymaga to umiejętności wzajemnego wysłuchiwania swych racji przez każdą ze stron, co nie jest najmocniejszym punktem nawet wykształconych osób – wystarczy przypomnieć sobie chociażby debaty polityczne. Ludzie podobni do siebie mogą spędzić setki godzin na wzajemnym wymienianiu poglądów na tematy, które ich pasjonują i w których się lubują. Chociaż często taka rozmowa może dla postronnego obserwatora być kompletnie niezrozumiała, gdyż często posługują się oni fachowym, wyspecjalizowanym słownictwem, niedostępnym laikowi.
Właśnie z tego powodu powstają rozmaite internetowe fora – aby ludzie, którzy dzielą wzajemnie ze sobą pasje, mogli na ich temat dyskutować, niezależnie od miejsca zamieszkania. Oczywiście taka wymiana zdań jest zupełnie inna, niźli rozmowa; pisząc na forum, wypadałoby pochwalić się przynajmniej podstawową znajomością ortografii, interpunkcji i zasad poprawnej polszczyzny. Cóż jednak pozostaje, skoro w otoczeniu nie można znaleźć nikogo, podobnego sobie?

okser.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here